Grodzisk: niepokojące zjawisko tematem rozmów

W działaniach profilaktycznych skierowanych do różnych grup społecznych, sygnalizowane są problemy wszelkich form uzależnienia zarówno tych od papierosów, alkoholu, hazardu a kończąc na narkotykach. Honorata Ciechańska z „sanepidu” i st.sierż. Kamil Sikorski z policji przybliżyli ten temat leśniczym oraz pracownikom Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp.
Na zaproszenie Nadleśniczego Andrzeja Ratajczaka st.sierż Kamil Sikorski w ramach doskonalenia wiedzy w zakresie uzależnienia zapoznał pracowników Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. z walizką „Drug Box” oraz „alko goglami”.
W trakcie dyskusji uczestnicy przyznali, że narkotyki w Polsce stały się dostępne w wielu miejscach: w szkole, na ulicy, w dyskotece. Bardzo wielu rodziców żyje w ciągłym strachu przed tym, że ich dziecko, któregoś dnia sięgnie po jeden z nich, uzależni się i zostanie narkomanem. Często bywa, że dzieci wiedzą na temat narkotyków dużo więcej od samych rodziców. Przeważnie jednak ich informacje wynikają z mitów krążących wśród młodzieży i nie są prawdziwe.

[good-old-gallery id=”3259″]

Spotkanie miało również na celu nauczyć się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze, wskazujące na zażywanie środków odurzających. Podstawowe informacje dotyczące tego, jak zapobiegać uzależnieniom, jak rozpoznać, że osoba sięgnęła po narkotyki i co zrobić w takiej sytuacji można uzyskać w stosownych poradniach.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zgromadzonych osób, którzy z pierwszej ręki otrzymały szereg informacji na tematy, które w codziennym życiu są im nieznane. Podczas spotkania każda osoba miała okazje przyswoić sobie wiedzę na temat poszczególnych środków odurzających zawartych w walizce „Drug Box”.
Policjant kończąc wystąpienie podziękował wszystkim za przybycie życząc wszystkim uczestnikom dużo radości oraz samych przyjemności z wykonywanego zawodu.

Korespondencja: Policja Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.