Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Grodzisk: Policja zanotowała

W ostatnich dniach Policjanci zabezpieczali kolizje drogowe, włamanie do pompowni oraz zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który nieznacznie przekroczył stan nietrzeźwości. Za włamanie oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewiduje więzienie. Natomiast kolizje drogowe policjanci zakończyli mandatami karnymi kredytowanymi oraz punktami karnymi.

W dniu 19.02.2013r o godz. 07.00 w miejscowości Kowalewo na drodze wojewódzkiej W-309 kierujący samochodem m-ki Man TGA wraz załączoną naczepą jadąc na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu m-ki Fiat Uno, kierowanego przez 44 letniego mieszkańca Grodziska Wlkp. W konsekwencji kierowca ciężarówki najechał na tył samochodu osobowego doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Policjanci grodziskiej „drogówki” zabezpieczający miejsce zdarzenia nie mieli wątpliwości co do winy sprawcy, którym okazał się 22 letni mieszkaniec gm. Krobia. Mężczyzna ukarany został 400.00 złotowym mandatem karnym kredytowanym oraz sześcioma punktami karnymi.

Tego samego dnia o kilka minut po godz. 11.00 dyżurny grodziskiej komendy Policji powiadomiony został telefonicznie przez pracownika melioracyjnego o włamaniu do pompowni nr 2 w miejscowości Puszczykowo gm. Kamieniec. Na miejsce niezwłocznie udała się grupa dochodzeniowo – śledcza, która ustaliła, że do zdarzenia doszło między 18.02.2013r godz. 11.00 a 19.02.2013r godz. 11.00. Policjanci ustalili, że złodzieje z zamkniętego pomieszczenia przepompowni po wejściu do wewnątrz dokonali kradzieży silnika napędzającego pompę o mocy 10 KW, smarownicy oraz małego silnika o mocy 1 kW. Wartość skradzionego mienia wyceniona została na kwotę kilku tysięcy złotych na szkodę Wielkopolskiego Zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych w Poznaniu.

Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców tego przestępstwa bądź znane im jest miejsce przechowywania skradzionego mienia lub miejsce sprzedaży proszone są o kontakt z grodziską Policją pod numerem telefonów 614444211 lub bezpłatnym numerem 997 ^ 112. Policja zapewnia anonimowość dla osoby mogącej przyczynić się do ustalenia sprawcy włamania lub odzyskania skradzionego mienia.

20.02.br. o godz. 14.40 na skrzyżowaniu ulic ks. Tuszyńskiego i Św. Anny w Grodzisku Wlkp. doszło do zderzenia się pojazdów. Policjanci „drogówki”, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia ustalili, że 24 letni mieszkaniec gm. Grodzisk Wlkp. kierując samochodem m-ki VW Pasat wjeżdżając na skrzyżowanie o ruchu okrężnym nie ustąpił pierwszeństwa doprowadzając do zderzenia bocznego z będącym na skrzyżowaniu pojazdem m-ki Mercedes Sprinter kierowanym przez 19 letniego mieszkańca gm. Grodzisk Wlkp. Za popełnione wykroczenie kierujący VW Pasatem otrzymał mandat karny kredytowany w wysokości 220 złotych oraz sześć punktów karnych.

Wczoraj 20.02.br o godz. 15.40 w miejscowości Wielichowo na ulicy Śliwkowej patrol grodziskiej „drogówki” zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki VW Pasat. Mężczyzna na pierwszy „rzut oka” nie wzbudzał u policjantów żadnych podejrzeń. Dokumenty były w porządku, pojazd sprawny technicznie. Dla formalności policjanci podali kierującemu urządzenie kontrolno pomiarowe, które ku zdziwieniu wykazało alkohol. Wynik to 0,25mg/l tj. 0,52 promila alkoholu w organiźmie. Badanie to zakwalifikowało kierującego jako przestępcę, który w stanie nietrzeźwości siadł za kółkiem pojazdu i kierując nim z narażeniem życia własnego mógł pozbawić życie inne osoby. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę zatrzymując prawo jazdy, a samochód przekazali żonie. Za przestępstwo to grozi kara do 2 lat więzienia.

Policja Grodzisk Wielkopolski

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24