Press "Enter" to skip to content

Grodzisk: Co ze szczepieniami dzieci przeciw Covid-19?

Matka ucznia jednej z grodziskich szkół cieszy się, że drugie szczepienie będzie jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem. Po 21 dniach od pierwszej dawki. Jednak są to sporadyczne przypadki. Okazuje się, że zainteresowanie pośród grupy wiekowej powyżej 12 roku życia jest znikome. Klas, gdzie szczepionych jest więcej niż 2-3 dzieci jest niewiele.

Z grupy zapytanych uczniów klas 6-7, wracających ze świadectwami z zakończenia roku, tylko jedna dziewczynka wyraziła chęć – jeszcze nie, ale pójdę się zaszczepić.

            Informacje potwierdza w rozmowie telefonicznej Beata Skrzypek, dyr. d/s pielęgniarstwa grodziskiego szpitala.

Nie ma zainteresowania. Zamówiliśmy większą partię szczepionek, ale na dzień dzisiejszy przeznaczyliśmy dla szczepienia dorosłych… . 

            W czerwcu w ciągu półtora tygodnia zgłosiło się tylko 11 chętnych do punktu. Nikłe zainteresowanie wpływa na zmianę terminów szczepień i odsyłanie dzieci poza Grodzisk (Wolsztyn, Rakoniewice, Nowy Tomyśl). Wiąże się to także z kwalifikacją dzieci przed zastrzykiem przez lekarza. Brak chętnych dzieci zakłóca logistykę kwalifikacji. Najlepiej więc kontaktować się przez ogólnopolską infolinię.

            Czy tylko okres urlopowo – wakacyjny ma wpływ na niską popularność szczepień dzieci?

Dyrektor Skrzypek zauważa, że – generalnie spada zainteresowanie szczepieniami.

            Tymczasem, jak informuje pan Roman, pojawiły się wakacyjne oferty, w których rodzinny w pełni zaszczepione mogą liczyć na 10-15% upust za noclegi.

 A2M

Rozpocznij dyskusję. Wyraź swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.