Grodzisk: chciał się rzucić na tory. Policjanci temu zapobiegli.

Grodzisk: chciał się rzucić na tory. Policjanci temu zapobiegli. 1

Szybka i jakże zdecydowana reakcja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, zapobiegła tragedii na torach. Policjanci uratowali życie 68-letniego mężczyzny, który zamierzał rzucić się pod pociąg.

W sobotnie popołudnie 6 kwietnia tego roku policjanci podczas patrolu, jadąc od ulicy Fabrycznej zauważyli z daleka, że na torowisku znajdują się trzy osoby. Byli to członkowie rodziny, którzy starali się zapobiec samobójstwu mężczyzny. Próby rozmów okazały się bezskuteczne.

W momencie kiedy grodziscy funkcjonariusze dobiegli do mężczyzny usłyszeli sygnały nadjeżdżającego pociągu. Im bardziej zbliżał się pociąg, tym bardziej narastała agresja w zdesperowanym człowieku. Krzyczał, że nie chce już żyć. Policjanci przy użyciu siły fizycznej, narażając własne zdrowie i życie, ściągnęli mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego z torowiska.

Pociąg przejechał kiedy byli już kilka metrów od torów. W mężczyźnie ustała agresja, nastąpił spokój, a na twarzy pojawiły się łzy. Mężczyznę przekazano Zespołowi Pogotowia Ratunkowego i został przetransportowany do szpitala w Kościanie.

 Korespondencja KPP Grodzisk Wlkp.

Telefony zaufania to możliwość anonimowej wymiany myśli dla osób szukających pomocy, próbujących pokonać własne osamotnienie, uzależnienia, depresje, poczucie beznadziejności.

  1. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

     
  2. Internetowy Telefon Zaufania “Anonimowy Przyjaciel”

     


0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x