Grodziscy policjanci zatrzymali osiemnastolatka

18-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego został zatrzymany przez policjantów. Ma na swoim koncie kilkanaście zarzutów kradzieży z włamaniem i kradzieży mienia.

Mężczyzna włamywał się do domków letniskowych, piwnic i garaży. Łupem dla włamywacza stawały się przedmioty codziennego użytku, elementy metalowe, narzędzia ogrodnicze, a nawet rowery.

Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

17 zarzutów kradzieży z włamaniem i kradzieży mienia usłyszał 18-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. Z ustaleń śledczych wynika, że w okresie od kwietnia do końca maja 2018 roku na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski włamywał się do domków letniskowych, piwnic i garaży. Kradł przedmioty codziennego użytku, narzędzia ogrodnicze, elementy metalowe, jak również rowery. Łączne straty wynikające z tych czynów sięgają kilkunastu tysięcy złotych.

Sprawca po włamaniu się nie zawsze dokonywał kradzieży z uwagi, że zastane w pomieszczeniach przedmioty nie były w jego zainteresowaniu. Jednakże powstałe uszkodzenia w mieniu naraziły ich właścicieli na niemałe straty. Policjanci z grodziskiego Wydziału Kryminalnego ustalili łącznie 18 osób poszkodowanych. Zebrany materiał dowodowy oraz przesłuchanie podejrzanego pozwoliło na postawienie 18-latkowi łącznie17 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, kradzieży mienia jak i uszkodzenie mienia. Policjanci kryminalni informują, że sprawa jest w dalszym ciągu rozwojowa i nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

O losach „działkowego włamywacza” zadecyduje Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim. Nastolatkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp, dostęp 1 sierpnia 2018, P

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *