Grodziscy licealiści korzystają z wykładów uniwersyteckich

Grodziscy licealiści korzystają z wykładów uniwersyteckich 1

Grodziscy licealiści uczestniczyli 23 listopada w wykładach otwartych  Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. 

praca grodzisk wlkp

Wykład otwarty pt. „Główne problemy współczesnego świata’’ wygłosił prof. Sebastian Wojciechowski. Prelegent w swoim wystąpieniu przedstawił problemy demograficzne we współczesnym świecie,  omówił  obszary biedy, z których wynikają nasilające się migracje. Mówił również o problemach ekologicznych i problemach bezpieczeństwa. Jego wystąpienie ilustrowane było absorbującymi uwagę młodzieży krótkimi filmami, związanymi z omawianymi problemami.

Grodziskie liceum od ubiegłego roku regularnie współpracuje z WNPiD UAM. W ramach porozumienia uczniowie uczestniczą w wykładach  i warsztatach na uniwersytecie. Wykładowcy akademiccy przyjeżdżają na zajęcia również do Grodziska Wlkp. Wykłady, warsztaty i zajęcia prowadzone przez wykładowców akademickich pozwalają na rozszerzenie i wzbogacenie wiedzy z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i geografii.

Informacja LO Grodzisk Wlkp.

Grodziscy licealiści korzystają z wykładów uniwersyteckich 2 Grodziscy licealiści korzystają z wykładów uniwersyteckich 3

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x