Grodziscy Gimnazjaliści Mistrzami Powiatu i Rejonu w Halowej Piłce Nożnej!

15 listopada 2016 r. w Grodziskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej.

Do zawodów przystąpiły 4 zespoły – Gimnazjum Kamieniec, Gimnazjum Granowo, Gimnazjum Rakoniewice i Gimnazjum Grodzisk Wlkp.

Grano systemem ”każdy z każdym”. Grodziscy Gimnazjaliści pokonali 3-1 Gimnazjum Granowo i 3-0 Gimnazjum Kamieniec , zremisowali 1-1 z Gimnazjum Rakoniewice. Tym samym zostali Mistrzami Powiatu w Halowej Piłce Nożnej.

W tym samym tygodniu 18 listopada również w Grodziskiej Hali odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Zachód w Halowej Piłce Nożnej.

W turnieju brały udział Gimnazja z Lubonia, Obornik, Zbąszynia, Międzychodu, Szamotuł i Grodziska Wlkp. Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup. Grodziskie Gimnazjum znalazło się w grupie z Szamotułami i Międzychodem.

Młodzi piłkarze prowadzeni przez Bartosza Humerskiego sprawili bardzo miłą niespodziankę. W grupie przegrali z Szamotułami 2-1 i wygrali z Międzychodem 4-0 i z drugiego miejsca awansowali do półfinału, w którym po bardzo zaciętym meczu pokonali 1-0 ekipę z Lubonia. Bardzo dużo emocji dostarczył finał turnieju, którym ponownie spotkały drużyny z Grodziska Wlkp. i Szamotuł.

Po bardzo wyrównanym spotkaniu w regulaminowym czasie gry był wynik 1-1, dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia i do wyłonienia zwycięscy potrzebne były serie rzutów. Tu bardzo dobrze spisywał się bramkarz z grodziskiego gimnazjum Adam Gabliczak, który obronił jeden rzut karny, nie zawiedli też Marcin Nowak, Mikołaj Piosik i Bartosz Kossowski, którzy pewnie wykonali swoje strzały i ostatecznie Gimnazjum z Grodziska Wlkp. pokonało drużynę z Szamotuł 3-2, zostało Mistrzem Rejonu Poznań Teren Zachód i będzie reprezentować nasz rejon w Finale Województwa Wielkopolskiego.

Skład zwycięskiej drużyny: Gabliczak Adam, Nowak Marcin, Kossowski Bartosz Piosik Mikołaj, Kaczmarek Maciej, Rabiega Edwin, Hemmerling Jakub, Jędrzejczak Klaudiusz, Fraszczak Piotr, Kropiński Mateusz, Gozdek Tomasz, Kowalec Jakub.

Opiekunem zespołu jest Humerski Bartosz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w wielkim finale.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *