Groclin – wartość transakcji wyniesie 50 mln euro

Groclin - wartość transakcji wyniesie 50 mln euro 1

w 2013 roku Groclin przejął Kabel-Technik-Polska Sp. z o.o. przechodząc przez dwuletni okres integracji obu firm, zmian w samej organizacji, zarządzie oraz silnego wzrostu w przychodach. Te wszystkie zmiany były bardzo kosztowne, co ma swoje odzwierciedlenie w naszych niezadowalających wynikach operacyjnych oraz poziomie zadłużenia. Z drugiej jednak strony dziś mamy ogromny progres w optymalizacji naszej struktury kosztowej oraz zabezpieczeniu biznesu na następne lata.

W nawiązaniu do powyższych punktów oraz możliwości globalnego wzrostu dla naszej spółki- córki, Zarząd Groclin S.A. zaakceptował ofertę przejęcia całego biznesu Wiring i Controls spółki Groclin S.A. przez fińską spółkę PKC Group z siedzibą w Helsinkach.

Dnia 12 lutego 2015 r. Prezes Zarządu Groclin S.A., pan André Gerstner podpisał umowę, w ramach której KTP dołączy do PKC Group.

Obie strony zamierzają zakończyć proces transakcyjny do 30 czerwca 2015 r. Ta data oficjalnie oznaczać będzie przyłączenie Kabel-Technik-Polska do PKC i jej konsolidację w ramach PKC Group.

Ta decyzja otwiera przed spółką KTP i jej klientami nowe możliwości. Globalny zasięg produkcji PKC w połączeniu z wiodącym know-how w biznesie pozwoli KTP w najbliższej przyszłości współpracować z klientami w Północnej i Południowej Ameryce, Chinach, Rosji oraz Południowej Europie.

Wartość transakcji wyniesie 50 Mln Euro. Po zamknięciu transakcji Groclin S. A. będzie w stanie kontynuować inwestycje w swój podstawowy biznes- siedzenia dla branży automotive i rozwijać jego produkcję. Po 30 czerwca 2015 r. Zarząd Groclin S.A. przedstawi strategię rozwoju Grupy Groclin na najbliższe lata.

Zarząd spółki Groclin S.A. składa szczególne podziękowania Kancelarii Głowacki Sieklicki Chilarski sp.k. (www.gcslegal.pl/)  za kompleksowe doradztwo prawne i wsparcie spółki Groclin w przygotowaniu do wskazanej transakcji.

Informacja prasowa

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
grosz
grosz
5 lat temu

Nie dziwią długi, przy takim sposobie zarządzania firmą. Tylko dlatego Groclin kabelki zostały sprzedane. Andre chcial wykończyć szycie foteli, a wyszło na to, że dzięki nowej fabryce Volkswagena został w branży, którą chciał zniszczyć.

grosz
grosz
5 lat temu

Nie dziwią długi, przy takim sposobie zarządzania firmą. Tylko dlatego Groclin kabelki zostały sprzedane. Andre chcial wykończyć szycie foteli, a wyszło na to, że dzięki nowej fabryce Volkswagena został w branży, którą chciał zniszczyć.

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x