Groclin S. A. sprzedaje stadion i hotel

Groclin S. A. sprzedaje stadion i hotel 1

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia GROCLIN S.A., które odbyło się w dniu 23 września 2014 roku podjęto uchwałę w sprawie zbycia zorganizowanej części działalności operacyjnej Spółki związanej z branżą hotelarską oraz wynajmem obiektów sportowych.

Obejmujący organizacyjnie wyodrębniony w przedsiębiorstwie Spółki zespół składników materialnych i niematerialnych, przeznaczony do zbycia obejmuje prawo własności następujących nieruchomości: działki gruntu oznaczonej w ewidencji gruntów numerem 927/7 położonej w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Sportowej, objętej księgą wieczystą PO1S/00028528/5, działek gruntu oznaczonych w ewidencji gruntów numerami 945/2, 966, 967, 968 położonych w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Grąblewskiej, objętych księgą wieczystą PO1S/00004209/9, działki gruntu oznaczonej w ewidencji gruntów numerem 974/18 położonej w Grodzisku Wielkopolskim, objętej księgą wieczystą PO1S/00006547/4, działek gruntu oznaczonych w ewidencji gruntów numerami 972/1, 4098 położonych w Grodzisku Wielkopolskim, objętych księgą wieczystą PO1S/00046327/8, działek gruntu oznaczonych w ewidencji gruntów numerami 3977, 3290/1, 928 (stadion) położonej w Grodzisku Wielkopolskim, objętej księgą wieczystą PO1S/00033993/3,  działki gruntu oznaczonej w ewidencji gruntów numerem 3290/3 położonej w Grodzisku Wielkopolskim, objętej księgą wieczystą PO1S/00047285/8.

Zbyciu podlegać będą także prawa z umów najmu;środki trwałe, przedmioty nietrwałe i inne wyposażenie; prawa z umów z dostawcami dostarczającymi towary, prawa z innych umów (w szczególności dotyczących umów o pracę, dostawy mediów, ochrony itp.).

Cenę sprzedaży ustalono na kwotę nie niższą niż 3.520.000,00 zł netto.

29 września 2014 roku spółka Groclin S.A. sfinalizowała transakcję sprzedaży hotelu i stadionu w Grodzisku Wielkopolskim z panem Bartłomiejem Ordanikiem.

Hotel i stadion mają długą historię. Od ponad 20 lat zarządzane przez Groclin S.A. ( dawniej Inter Groclin Auto S.A.), od zawsze związane z osobą pana Zbigniewa Drzymały i słynną Dyskobolią Grodzisk.

Na tych obiektach świętowano takie sukcesy jak wicemistrzostwo Polski tej drużyny czy dwukrotnie zdobycie Pucharu Polski czy Pucharu Ligii Polskiej, ale również byliśmy świadkami wspaniałych widowisk sportowych jak mecze Dyskobolii z Herta BSC Berlin czy Manchester City w 2003 r. Przez ostatnich sześć lat hotel i stadion były wykorzystywane jako baza treningowa dla polskich i wielu zagranicznych drużyn piłkarskich, również dla kadry narodowej Polski.

Zarząd oraz akcjonariusze spółki Groclin S.A. zdecydowali by w przyszłości skoncentrować się na rozwijaniu biznesu, którym jest produkcja komponentów i produktów dla branży automotive, kolejowej oraz przemysłu energetycznego. Stąd intencją zarządu od jakiegoś czasu było znalezienie inwestora, który byłby zainteresowany kontynuowaniem działalności związanej z hotelem, stadionem a nawet jej rozwijaniem i doskonaleniem. Pan Bartłomiej Ordanik okazał się idealnym partnerem do przeprowadzenia wskazanej transakcji. Jego doświadczenie w branży hotelarskiej (pan Ordanik z powodzeniem zarządza Hotelem Rodan zlokalizowanym w Skrzynkach/ k. Kórnika) i wola rozwijania biznesu i sprostania wyzwaniom, jakie stoją przez Hotelem Groclin były kluczowe w procesie finalizacji transakcji.

Z dniem 01 października 2014 r. pan Ordanik pod nazwą Rodan-Groklin Sp. z o.o. przejmuje kompleksowo całą operacyjną działalność i odpowiedzialność za dotychczasowych 51 pracowników hotelu oraz zobowiązania wynikające z podpisanych umów z dostawcami i klientami.

Zarząd spółki Groclin S.A. podkreśla swoje zadowolenie z faktu, że udało się pozyskać inwestora w osobie pana Bartłomieja Ordanika, który z całą pewnością otworzy przed pracownikami i samym kompleksem ogromne możliwości i wniesie zasadniczy wkład w jego rozwój.

Poinformowała Spółka w komunikacie.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x