Bez wygranej w minionej kolejce

Trwa sezon w Klasie Okręgowej, gdzie w grupie IV występują trzy zespoły z naszego powiatu. W minionej, czwartej już kolejce nie udało się żadnemu zespołowi odnieść wygranej. Najbliżej wygranej... Czytaj dalej »

Media lokalne patrzą władzy na ręce. Ręce władzy płacą mediom za ogłoszenia i promocję.

Wielu uważa, że media to czwarta władza. Od mediów lokalnych wielu oczekuje (i słusznie), że będą wydobywać na światło dzienne informacje o mechanizmach zdobywania i funkcjonowania lokalnej władzy, że... Czytaj dalej »

Nasze zespoły z okręgówki rozpoczęły sezon bez porażki

Bez porażki sezon zaczęły nasze trzy zespoły występujące w Grupie IV Klasy Okręgowej. Swoje mecze wygrały Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski (3:0 z Promieniem Opalenica) i TS Gminy Kamieniec (4:1 z Brenewią Wijewo), a Orzeł Granowo bezbramkowo... Czytaj dalej »

Ryby w upalne popołudnie brały nieszczególnie

W Januszewicach nad Jeziorem Strykowskim odbyły się 13 czerwca Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Grodziskiego. Wzięły w nich udział czteroosobowe drużyny, reprezentujące wszystkie koła wędkarskie z... Czytaj dalej »

Powiat grodziski : unijne środki na wsparcie zdalnego nauczania

Po 60 tysięcy złotych otrzymały gminy Kamieniec i Granowo na wsparcie cyfrowo  zapóźnionych uczniów w ramach zdalnego nauczania. Dofinansowanie jest częścią aż 186 mln złotych środków pochodzących z Unii... Czytaj dalej »

Samochód zawisł na betonowym płocie. Tymczasowy areszt dla kierowcy.

Kierowca Opla Tigry został aresztowany, po tym, gdy pijany wjechał w budynek mieszkalny w Kotowie. Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który 16 listopada br. spowodował... Czytaj dalej »

Nawigacja skierowała go pod pociąg. Doszło do zderzenia.

Pociąg wjechał w ciężarówkę, która zablokowała niestrzeżony przejazd kolejowy w okolicach Kąkolewa na linii Poznań-Wolsztyn. W kolizji nikt nie ucierpiał. Do bardzo poważnej kolizji drogowej z udziałem ciężarówki oraz... Czytaj dalej »

Sypnęli milionami na drogi

W przedwyborczym tygodniu celebrowano w Urzędzie Wojewódzkim podpisywanie umów, na podstawie których samorządy lokalne otrzymały dofinansowanie inwestycji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Sporo pieniędzy popłynie z niego do powiatu... Czytaj dalej »

Unijne inwestycje w polskich gminach – od 19 zł do ponad 300 tys. zł na mieszkańca

Ponad 300 tys. zł na mieszkańca wyniosła wartość realizowanych projektów unijnych w gminie Krotoszyce, to najwięcej spośród polskich gmin i miast – wynika z danych GUS. Na drugim końcu... Czytaj dalej »

Trzy inwestycje z powiatu grodziskiego na liście

Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął 27 czerwca 2019 r. Uchwałę w sprawie: zatwierdzenia listy informującej o kolejności przysługiwania pomocy dla operacji typu “Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania... Czytaj dalej »