Granowo: tak przewozili trującą substancję! Porażająca beztroska.

Trująca dla środowiska saletra przewożona była niezgodnie z przepisami, a pięć busów było przeładowanych – wykazała kontrola Inspekcji Transportu Drogowego w Granowie.

6 marca na krajowej „32” w Granowie kontrola pojazdów polskich przewoźników dokonana przez leszczyńskich inspektorów wykazała, że dwa zestawy do przewozu ładunków niebezpiecznej saletry nie zostały wyposażone w gaśnice zgodnie z przepisami umowy ADR. Stwierdzono brak ważnego przeglądu gaśnic o pojemności 2 x 6 kg środka gaśniczego typu ABC. Ich manometr wskazywał na skali ciśnienia zero. Gaśnice nie miały też ważnych badań legalizacyjnych. Jeden z kierowców nie posiadał instrukcji pisemnej wymaganej przy przewozie materiałów niebezpiecznych. Wobec przewoźników wszczęte zostały postępowania administracyjne.

Ponadto inspektorzy w tym dniu zatrzymali do kontroli także pięć busów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Ważenie pojazdów wykazało, że są one przeładowane. Za umieszczanie ładunku powodującego przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wszystkich kierowców ukarano mandatami karnymi i zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszenia, czyli przeładowania towarów na inne samochody.

-informuje ITD

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *