Killion Munyama przeciw “piątce dla zwierząt”

Poseł Killion Munyama znalazł się po jednej stronie barykady ze Zbigniewem Ziobrą, głosując przeciw ustawie tzw. “piątce dla zwierząt”. Oprócz posła z ziemi grodziskiej z klubu PO-KO przeciw ustawie... Czytaj dalej »

Jest szansa powrotu autobusów na trasę Grodzisk – Kościan

Choć to jeszcze nie najbliższa perspektywa i nic pewnego, to pojawiła się szansa powrotu autobusów na trasę Grodzisk – Kościan. Jeśli potwierdzą się informacje, że Powiat kościański dołączy do... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Urząd Skarbowy zachęca do korzystania z elektronicznych form obsługi Klienta

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z nami. W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, wprowadziliśmy możliwość wizyty w urzędzie, po wcześniejszym umówieniu wizyty... Czytaj dalej »

Grodzisk Wielkopolski w budowie

Właśnie ruszyła sprzedaż mieszkań w budynku C na os. Młodych w Grodzisku Wielkopolskim. Inwestycja jednego z deweloperów nie jest pierwszą w tej okolicy. Zrealizowaliśmy już 2 budynki a 3 są w budowie.... Czytaj dalej »

Starostwo: nowe zasady w Wydziale Komunikacji obowiązują do odwołania

Grodziskie starostwo powiatowe poinformowało, że  z dniem 1 września 2020 r. do odwołania wprowadza następujące zasady obsługi Klienta w Wydziale Komunikacji: Obsługa Klienta będzie odbywać się w godzinach: Poniedziałek  – 6.00 – 18.00 Wtorek,... Czytaj dalej »

Premier obiecał, budżet zapłacił

Podczas kampanii prezydenckiej premier Morawiecki odwiedził Grodzisk Wielkopolski. Obiecał wtedy samorządowcom pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Obietnice te właśnie się zmaterializowały i na konto grodziskiego magistratu wpłynęły pieniądze.... Czytaj dalej »

Nie tak łatwo pozbyć się porzuconego auta. Historia jednego przypadku.

Na osiedlu miejsc parkingowych brakuje, a wrak stoi już od dawna… . Zajmuje tylko miejsce i straszy. Ludzie muszą, aż koło cmentarza parkować… – mówią mieszkańcy osiedla, o aucie... Czytaj dalej »

Prezes PGNIG: mimo pandemii jesteśmy w bardzo dobrej kondycji

Pandemia koronawirusa osłabiła polską gospodarkę, ale na tle innych państw Europy, w tym Niemiec czy Włoch, wyglądamy dobrze. Z kolei PGNIG błyszczy na tle polskiej gospodarki osiągając najlepsze wyniki... Czytaj dalej »

Media lokalne patrzą władzy na ręce. Ręce władzy płacą mediom za ogłoszenia i promocję.

Wielu uważa, że media to czwarta władza. Od mediów lokalnych wielu oczekuje (i słusznie), że będą wydobywać na światło dzienne informacje o mechanizmach zdobywania i funkcjonowania lokalnej władzy, że... Czytaj dalej »

Tajemnicze nasiona z Chin mogą być zagrożeniem dla naszych pól i ogrodów

W ostatnich tygodniach, mieszkańcy m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii oraz Polski otrzymują niezamówione nasiona z Chin. Rośliny wyhodowane z nasion niewiadomego pochodzenia to poważne zagrożenie dla naszych... Czytaj dalej »