Gminny Konkurs języka angielskiego

13 lutego 2016 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ptaszkowie odbył się Konkurs Języka Angielskiego z Baśniami w Tle “Once upon a time…”, w którym językowymi umiejętnościami mogli wykazać się uczniowie klas trzecich szkół podstawowych.

W przedsięwzięciu, objętym patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Henryka Szymańskiego, udział wzięli trzecioklasiści reprezentujący wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy. Po najwyższe laury sięgnęli: Bartosz Iwaszkiewicz (I miejsce), Kacper Mańkowski (II miejsce) oraz Paweł Wieczorek (III miejsce). Wyróżnieni zaś zostali: Zofia Brudło, Liwia Fajfer i Karol Cecuła. Nagrody i upominki uczestnikom wręczył Burmistrz Henryk Szymański.

Konkurs okazał się nie tylko okazją do sprawdzenia znajomości słownictwa czy gramatyki języka angielskiego, ale również świetną zabawą. Przed ogłoszeniem wyników językowych zmagań na scenie pojawili się bowiem Wilk, Babcia i drzewa. Tłem dla konkursowych zadań była znana wszystkim doskonale, choć tym razem przedstawiona w wersji anglojęzycznej, historia o Czerwonym Kapturku. Zdolnościami aktorskimi popisali się gimnazjaliści Zespołu Szkół w Ptaszkowie, udowadniając, że piękno i uniwersalny przekaz baśniowych opowieści przekraczają granice językowe.

Organizatorzy zapowiadają, że każdego roku tematem przewodnim będzie inna klasyczna baśń i już zapraszają uczniów wraz z opiekunami na kolejną edycję konkursu.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.