Gminny Dzień Strażaka

W sobotę 14 maja 2016 r. w Grodzisku Wielkopolskim miały miejsce uroczystości związane z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. Rozpoczęła je Msza Św. w intencji strażaków, odprawiona w Kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Po nabożeństwie Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański w asyście strażaków złożył wiązankę kwiatów oraz znicze przed Pomnikiem Wdzięczności. Dalsza część uroczystości odbyła się w Wiejskim Centrum Kultury i Sportu w Zdroju. Dowódca uroczystości Jerzy Otto złożył meldunek Burmistrzowi. Następnie, Burmistrz Henryk Szymański powitał zebranych oraz skierował w stronę strażaków ochotników słowa podziękowania za ich trud i zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi.

Dzień Strażaka to także okazja do wręczenia medali i odznaczeń. Na wniosek Ochotniczej Straży Pożarnej w Grąblewie Rada Miejska w Grodzisku Wielkopolskim uchwałą z dnia 28 kwietnia 2016 roku nadała Medal Honorowy “Zasłużony dla Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski” Panu Bolesławowi Dobrowolskiemu. Uchwałę odczytał Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kinecki, a następnie razem z Burmistrzem Grodziska Wielkopolskiego Henrykiem Szymańskim wręczyli medal oraz stosowny adres.

W dalszej części, wręczano strażakom odznaki “Wzorowy strażak” oraz “Za wysługę lat”. Na zakończenie strażacy wzięli udział w rekreacyjnym turnieju strzeleckim o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

UM Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24