Gminne Jasełka “Otwórz oczy, zobacz więcej…”


“Otwórz oczy, zobacz więcej…” to tytuł jasełek, które odbyły się 3 stycznia w Grodziskiej Hali Sportowej.

Tradycyjne jasełka, zorganizowane przez społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ptaszkowie, dostarczyły widzom wrażeń artystycznych i dały możliwość ponownego przeżywania tajemnicy narodzenia Chrystusa.

Spektakl zwracał szczególną uwagę na dwie osoby, które w historii zbawienia odegrały niezwykłą rolę: Maryję i Józefa.

W przedstawieniu mieliśmy możliwość obejrzenia współczesnej rodziny przy wigilijnym stole, która przez pogoń za dobrami materialnymi zapomina o najważniejszych wartościach, na których opiera się życie: miłości, dobru, pojednaniu…

Można było podziwiać zarówno młodych aktorów jak i wspaniałych tancerzy, którzy dostarczyli publiczności niesamowitych wrażeń. Muzyka oraz bogata scenografia podniosły walory artystyczne przedstawienia. W spektaklu wzięły również udział absolwentki szkoły Urszula Frąckowiak i Rozalia Kurek.

Podczas przygotowań do Jasełek dużą pomocą i zaangażowaniem wykazali się rodzice uczniów i zaprzyjaźnione firmy. Jednak efekt to przede wszystkim zasługa nauczycieli, którzy w różnym stopniu zaangażowani byli w przedsięwzięcie. A byli to: Izabela Drgas, Weronika Badzinska, Magdalena Wasielewska, Monika Wielgosz, Hanna Stachowiak, Iwona Studzianek, Grażyna Adamczewska, Sławomir Kandziora, Małgorzata Walkowiak, Weronika Michajłowska.
Za ogromne zaangażowanie, poświęcony czas oraz profesjonalizm całej społeczności Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie podziękował Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan.

Źródło informacji: UM Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *