Mieszkańcy tej wsi mają problem

Mieszkańcy tej wsi mają problem  1

Wodę do picia od roku kupują w sklepach, a ich białe koszule prane w wodzie „z kranu” zmieniają kolor na kremowy. O kim mowa? O mieszkańcach Lasówek w gminie Grodzisk Wielkopolski. Chociaż za wodę płacą 2,7 zł. za metr sześcienny to można mieć wątpliwości czy przyniesiona przez nich na sesję rady miejskiej ciecz z kranu jest więcej warta niż woda z kałuży.

Woda ta posiada warunkowe dopuszczenie do spożycia ważne do końca września 2013 r . poparte badaniami powołanych do tego instytucji.

Pan Tomasz z Lasówek niepokoi się zawyżonym poziomem manganu w ostatnim badaniu – podobno to grozi obniżeniem zdolności umysłowych. Z zadowoleniem przyjmuje jednak fakt, że problem mieszkańców nie jest obojętny burmistrzowi i radnym.

Burmistrz mówi, że sołectwo Lasówki nie jest dla władz obojętne, bo tam mieszkają mieszkańcy naszej gminy i zapewnia, że sprawą się już zajmuje. Henryk Szymański wskazał, że za jakość wody w Lasówkach odpowiedzialne jest Nadleśnictwo, które ją sprzedaje. Gmina na początek chce pomóc poprawiając stan urządzeń zaopatrujących mieszkańców w wodę. Istnieje także znaczne prawdopodobieństwo, że w tym roku problem zacznie trwale odchodzić do przeszłości dzięki budowie tranzytu z Grodziska do Białej Wsi, którą w swoich planach inwestycyjnych ma ujęte Grodziskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

-Od trzech lat prosimy gminę o pomoc i wygląda na to, że ta pomoc została nam teraz właśnie udzielona -powiedział po wysłuchaniu burmistrza Pan Maciej Cudak – Z-ca Nadleśniczego

Podczas sesji doszło do wymiany nietypowych „upominków”. Mieszkańcy Lasówek wręczyli burmistrzowi butelkę brudnej wody otrzymując w zamian album ze zdjęciami stanu technicznego urządzeń zaopatrujących Lasówki w wodę.

IMG_6522

„Sytuacja w Lasówkach zaczyna się wymykać spod kontroli” , „Jakbym był jakimś czarnowidzem, to bym powiedział, że to zmierza powoli w kierunku katastrofy ekologicznej, tylko nie dotyczy pingwinów tylko obywateli gminy Grodzisk”. To fragmenty wypowiedzi Pana Tomasza dotyczące wody. Całość rozmów na ten temat można prześledzić odsłuchując nagranie w odtwarzaczu pod zdjęciem.

Nie widać odtwarzacza? Plik do pobrania

(msz)

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x