Gmina Kamieniec – wybory 2018

W wyborach do Rady Gminy w Kamieńcu gmina podzielona jest na piętnaście okręgów wyborczych, w których łącznie jest do zdobycia 15 mandatów. Ubiegają się o nie 32 osoby. Listy zarejestrowały cztery komitety wyborcze.

Będzie tylko jeden kandydat na wójta. To dotychczasowy wójt Piotr Halasz. W tej sytuacji głosowanie będzie bardziej przypominało plebiscyt popularności obecnego włodarza niż wybory w pełnym tego słowa znaczeniu.

To oznacza, że wybory wójta polegać będą na oddaniu głosu za lub przeciw obecnemu wójtowi. W przypadku, gdy jedyny zgłoszony kandydat nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wyboru wójta dokonuje rada gminy bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 r.

Informacje o kandydatach startujących w poszczególnych okręgach można uzyskać klikając numer okręgu w poniższej tabeli.

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
Nr 1 Kamieniec ul. Rolna, Krótka, Kwiatowa, Polna, 1000 – lecia Państwa Polskiego 1 334 2 2
Nr 2 Kamieniec ul. Szkolna, Powstańców Wielkopolskich, Główna, Łąkowa, Handlowa, Geodezyjna, Stolarska 1 301 2 2
Nr 3 Kamieniec ul. Bukowa, Grodziska, Kasztanowa, Kręta, Klonowa, Lipowa, Ogrodowa, Podgórna, Słoneczna, Stawowa, Sportowa, Topolowa. Plastowo 1 340 2 2
Nr 4 Cykowo, Cykówko, Cykówiec, Jaskółki, Płastowo 1 275 2 2
Nr 5 Karczewo 1 361 3 3
Nr 6 Kowalewo, Ujazd, Ujazd-Huby. 1 374 2 2
Nr 7 Konojad, Konojad-Doły. 1 388 2 2
Nr 8 Sepno 1 364 2 2
Nr 9 Doły, Szczepowice, Maksymilianowo. 1 409 2 2
Nr 10 Goździchowo, Łęki Małe, Wilanowo. 1 286 3 3
Nr 11 Wolkowo 1 279 2 2
Nr 12 Kotusz, Łęki Wielkie. 1 412 2 2
Nr 13 Parzęczewo 1 452 2 2
Nr 14 Lubiechowo, Puszczykówiec 1 291 2 2
Nr 15 Wąbiewo, Puszczykowo. 1 297 2 2
Podsumowanie 15 5 163 32 32

Informacja na temat wyborów do Rady Powiatu Grodziskiego

Do Rady Powiatu Grodziskiego wybieranych jest 17 radnych w trzech okręgach. Gmina Kamieniec należy do okręgu nr 3. O 6 mandatów w tym okręgu ubiega się 48 osób z siedmiu komitetów wyborczych:

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 NIJAKA Danuta Maria 45 Grodzisk Wielkopolski
2 SZAJEK Gerard Albert 47 Granowo
3 GRZEŚKOWIAK Henryk Władysław 64 Kamieniec
4 MARCINIAK Stanisław 56 Piotrowo Wielkie
5 URBAŃSKA-DUSZYŃSKA Małgorzata Paulina 37 Wilanowo
6 MARCINIAK Iwona Aniela 53 Łubnica
7 ŻYCHLIŃSKA Elżbieta 59 Granowo
8 KĄTNY Bartłomiej Adam 34 Wielichowo
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA POWIATU
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 WOLNA Katarzyna 23 Granowo
2 PAWŁOWSKI Maciej Tomasz 44 Wielichowo
3 BASIŃSKI Piotr 50 Granowo
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 BREŚ Kazimierz Sławomir 60 Kamieniec
2 ROGOZIŃSKI Ryszard Józef 59 Wielichowo
3 MOSKALUK Magdalena 42 Konojad
4 PAJCHROWSKI Szymon Jakub 36 Granowo
5 KULECZKA Artur 43 Kowalewo
6 POTRZEBOWSKA Joanna 42 Granowo
7 GIELNIK Leon 63 Kubaczyn
8 SZCZEPEK Larysa Milena 32 Łęki Wielkie
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU GRODZISKIEGO
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 GROCHOWY Jan 60 Śniaty
2 KALEMBA-BOROWCZAK Magdalena 48 Granowo
3 SZCZEPANIAK Piotr Kazimierz 55 Cykówiec
4 WOJCIECHOWSKA Marta 36 Sepno
5 MICHALSKI Paweł Ireneusz 50 Wielichowo
6 GIERNAŚ Ilona Katarzyna 51 Łubnica
7 PAPIERZ Jerzy 60 Kamieniec
8 KRUPKA Bernard 63 Granowo
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 GÓRNY Sławomir Jan 56 Kamieniec
2 SZYMAŃSKA Marzena 40 Granowo
3 SUSZKA Lucyna Maria 51 Wilkowo Polskie
4 JÓŹWIAK Marek Stanisław 62 Granowo
5 GRAF Katarzyna 38 Kamieniec
6 NAPIERAŁA Anna Katarzyna 43 Kamieniec
7 KARPACZ Ryszard Bogusław 72 Gradowice
8 CICHY Hieronim 61 Wielichowo
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO LUDOWE
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 HAMROL Grzegorz Edward 64 Grodzisk Wielkopolski
2 KUCHARCZAK Tadeusz 60 Parzęczewo
3 PIECHOTA Maria 56 Łubnica
4 KACZMAREK Arkadiusz Emanuel 26 Łubnica
5 SOBCZUK Danuta 68 Kotusz
6 TERESINSKA Dorota 63 Granowo
7 FRANEK Krzysztof 36 Karczewo
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 ZGLIŃSKI Jacek 53 Grodzisk Wielkopolski
2 SZWEDA Agata 43 Kąkolewo
3 SZCZEPANKIEWICZ Marlena 22 Rakoniewice
4 KRYNOJEWSKI Patryk 18 Grodzisk Wielkopolski
5 BUCZKO Kamil Krzysztof 22 Grodzisk Wielkopolski
6 KRENGIEL Aleksandra 45 Grodzisk Wielkopolski
Informacje wg kolejności na stronie: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/300500/dist_council/1

Informacja o kandydatach do Rady Powiatu w pozostałych okręgach:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/300500#general_committee_stat

Wybory do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego okręg nr 6

Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
6 Sejmik Województwa Wielkopolskiego 468482 7 10 72

Listy kandydatów

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 NOWACKI Konrad 36 Zduny
2 KONAT Barbara 34 Poznań
3 CHLASTAWA Dominik Błażej 52 Poznań
4 KONARZEWSKA-MICHALAK Ewa Anna 42 Września
5 BURAS Wojciech 34 Poznań
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 BĄKOWSKA Anita Stanisława 39 Krotoszyn
2 BRYŁKA Weronika 20 Kobylata
3 POMPAŁA Adam Ignacy 55 Poznań
4 HUBERT Gabryela 61 Krotoszyn
5 FRYDRYCH Adam 20 Krzykosy
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 SOWA Marek Jan 66 Leszno
2 BŁASZCZYK Krzysztof Jakub 59 Obra
3 STRABURZYŃSKI Feliks 56 Opalenica
4 JĘCZ Andrzej 59 Łagowo
5 NAWROT Joanna 27 Włoszakowice
6 ANDRZEJEWSKA Teresa Małgorzata 65 Krobia
7 SMOTRYŚ Małgorzata Beata 45 Przyłęk
8 PRZYBYLSKA Joanna Paulina 33 Leszno
9 WIERZCHOWIECKI Jerzy Stanisław 52 Puszczykowo
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 SZALCZYK Zofia Barbara 69 Poznań
2 CHUDY Kazimierz 72 Pakosław
3 KRÓL-TRĄBKA Joanna 39 Krotoszyn
4 NAPIERAŁA Ryszard 58 Opalenica
5 WAWRZYNIAK Jarosław Maciej 49 Leszno
6 PAWLAK Marcin 37 Gostyń
7 GÓRNY Bartłomiej Wojciech 44 Bucz
8 MIXTACKA Wiesława Dorota 69 Leszno
9 POTOCKA-MIŚ Ewa Katarzyna 37 Brońsko
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 SZCZEPAŃSKI Wiesław Andrzej 58 Leszno
2 JAGODZIŃSKA Elżbieta 46 Jutrosin
3 ŻAK Tadeusz Włodzimierz 70 Krotoszyn
4 SUPEŁO-DOLATA Violetta Katarzyna 51 Nowy Tomyśl
5 WIECZOREK-DUBSKA Katarzyna 48 Kościan
6 PIASKOWSKA Małgorzata Maria 63 Grodzisk Wielkopolski
7 STACHOWIAK Arkadiusz 38 Gostyń
8 MARSZAŁEK Krystyna 70 Leszno
9 CUKIER Adam Roman 67 Stara Tuchorza
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 PANOWICZ Ewa Maria 45 Gronówko
2 WIŚNIEWSKI Maciej Medard 42 Leszno
3 SZYMAŃSKI Henryk 70 Grodzisk Wielkopolski
4 POSPIESZYŃSKI Andrzej Jan 60 Gostyń
5 WIECZOREK Ewelina Maria 33 Nowy Tomyśl
6 BEBA Jan 29 Wilanowo
7 SZEWCZYK Włodzimierz 59 Krotoszyn
8 IWASIEWICZ Alicja 58 Zbąszyń
9 SUCHANECKA Anna 37 Dębno Polskie
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 WAJNERT Łukasz 38 Krobia
2 KOCHAŃSKA Julia Anna 29 Przybyszewo
3 KRZYKAŁA Sebastian Robert 26 Krotoszyn
4 SĄSIADEK Bogna 55 Przybyszewo
5 MORGIEL Marta 24 Krotoszyn
6 KSIĄŻKIEWICZ Hubert 48 Leszno
7 DUDA Grzegorz Józef 65 Miejska Górka
KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 BERGMANN Ewa Anna 44 Konary
2 STACHOWIAK Jan Leszek 55 Zakrzewo
3 STATUCKA Lidia Anna 54 Chrzypsko Wielkie
4 WAŚCIŃSKI Leszek 49 Nad Stawem
5 BRODA Stefan Józef 69 Skoraszewice
6 KĘDZIA Karol 45 Woszczkowo
7 JÓZWOWIAK Elżbieta 56 Nowe
8 ANDRZEJEWSKA Maria Zofia 58 Łaziska
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 FIEBICH Mikołaj 26 Poniec
2 BRAJER Artur Łukasz 25 Krotoszyn
3 MAŃKO Sławomir 27 Drobnin
4 KACZMAREK Karolina 20 Leszno
5 SKROBAŁA Małgorzata 53 Osieczna
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 RĘKOSIEWICZ Teresa Stanisława 64 Leszno
2 BOGACKA-GANCARCZYK Barbara Bożena 61 Miejska Górka
3 SMOCZYK Jarosław Jacek 54 Kiełczewo
4 TOMCZAK Renata 19 Leszno
5 KRYJOM Sławomir Marcin 38 Leszno
6 LICHAJ Michał Jerzy 66 Leszno

Informacja o kandydatach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/300000#geo_committee_stat

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja PGO24 na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!