Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Gmina Kamieniec: rzęch wyeliminowany z ruchu. Inspektorzy z miejsca wszczęli postępowanie.

Mercedes to marka o ugruntowanej pozycji. Pojazdy te cieszą się renomą długowiecznych i wytrzymałych. Nie oznacza to jednak, że można go eksploatować w nieskończoność bez dbania o jego stan.

Przychodzi taki moment, że i mercedes wymięka w konfrontacji z ludzką “pomysłowością inaczej”.

Ciężarówka, niczym widmo ze złomowiska

Z przypadkiem Mercedesa, który zdawał się łamać w pół po przekroczeniu o prawie pięć ton dopuszczalnej masy całkowitej, spotkali się inspektorzy transportu drogowego z Wielkopolski prowadzący kontrolę 9 marca 2019 r. na drodze wojewódzkiej numer 308 w Maksymilianowie, w powiecie grodziskim.

Fatalny stan wiedzy kierowcy na temat ciążących na nim obowiązków

Kierowca, a jednocześnie przedsiębiorca, do kontroli przedstawił tylko prawo jazdy. Nigdy nie posiadał żadnych uprawnień transportowych do wykonywania działalności w zakresie przewozu rzeczy. Nie miał w dniu kontroli badań lekarskich, psychologicznych oraz świadectwa kwalifikacji kierowcy. Jak mówił, nawet nie wiedział, że musiał takie posiadać.

Pojazd został wyeliminowany z ruchu.

Szczegółowa kontrola pojazdu wykazała zły stan techniczny: pękniętą szybę czołową z dziurą, uszkodzone klosze lamp z przodu i tyłu pojazdu, nadmierną korozję ramy i nadwozia oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Z kolei po zważeniu okazało się, że jego rzeczywista masa całkowita wyniosła 12,4 tony przy dopuszczalnej masie całkowitej 7,4 tony, co stanowiło przekroczenie o 4,91 tony. Tachograf zainstalowany w mercedesie nie posiadał ważnego badania okresowego, a kierowca nigdy nie rejestrował czasu pracy kierowcy za pomocą urządzenia rejestrującego.

Inspektorzy z leszczyńskiego oddziału ITD wszczęli więc przeciw niemu postępowanie administracyjne na kwotę 17 500 złotych, a pojazd odjechał na lawecie na najbliższy punkt diagnostyczny w celu wyeliminowania go z ruchu drogowego.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24