Gmina Grodzisk Wielkopolski zakończyła realizację nowatorskiego projektu

W Grodzisku Wielkopolskim powstała sieć światłowodowa łącząca wszystkie podjednostki Urzędu oraz szkoły GRO-NET.

Sieć, w ramach projektu „Rozwój i integracja  systemów  informatycznych  wspierających  komunikację elektroniczną”, wyposażono w nowoczesne rozwiązania komunikacji sieciowej, systemy baz danych, przechowywania danych oraz ich zabezpieczania. Zostały zakupione nowe serwery, macierze danych, zabezpieczenia sieciowe, zasilanie awaryjne, komputery oraz urządzenia drukujące i kopiujące.

Oprócz części sprzętowej administracja samorządowa została wyposażona w nowoczesne systemy elektronicznego obiegu dokumentów, co wraz z integracją z systemami dziedzinowymi Urzędu Miejskiego zaowocowało powstaniem szeregu nowych usług cyfrowych, bezpośredniego dostępu do swoich podatków i opłat lokalnych, a także wielu innych usług w komunikacji z samorządem grodziskim bez wychodzenia z domu.  W ramach projektu zostało także unowocześnione elektroniczne życie przedszkola gminnego, mowa tu o nowym systemie e-przedszkole, oraz system e-szkoła został przeinstalowany i w pełni doposażony o wszelkie dostępne moduły.

            Realizacja tego projektu pozwoli na w pełni elektroniczną komunikację z Urzędem Miejskim oraz podjednostkami. Pozwoli wejść administracji samorządowej wraz z mieszkańcami w nowy świat elektronicznej administracji oraz zautomatyzuje niektóre jej zasoby. Wszelkie nowości oraz udogodnienia jakie będą wynikać z w/w projektu oraz z jego rozwijania na bieżąco będą reklamowane oraz udostępniane do użytku.

Gmina Grodzisk Wielkopolski w ramach projektu pozyskała 1 435 000,00 zł. Jest to bardzo nowatorski projekt w skali Polski.

Źródło: UM Grodzisk Wlkp. Szczegóły: http://grodzisk.wlkp.pl/aktualnosci/rozwoj-i-integracja-systemow-informatycznych-wspierajacych-komunikacje-elektroniczna

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *