Gmina Grodzisk przygotowuje się do gospodarki niskoemisyjnej

Gmina Grodzisk przygotowuje się do gospodarki niskoemisyjnej 1

Grodziski Samorząd przystępuje do opracowania i wdrożenia Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. W nowym okresie programowania 2014-2020 dokument ten będzie podstawą do otrzymania wsparcia w ramach obszaru gospodarka niskoemisyjna.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej jest dokumentem strategicznym, który koncentruje się na podniesieniu efektywności energetycznej, zwiększeniu wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz redukcji gazów cieplarnianych.

Wykonanie Planów Gospodarki Niskoemisyjnej otwiera drogę do uzyskania dofinansowania na inwestycje wynikające z planów. W praktyce więc, dofinansowanie wszelkich działań związanych np. z termomodernizacją obiektów, modernizacją kotłowni i sieci ciepłowniczych, energooszczędnego oświetlenia publicznego, budowy ścieżek rowerowych, uzależnione będzie od tego, czy są one odpowiednio ugruntowane w aktualnych dokumentach planistycznych gminy, a Plan Gospodarki Niskoemisyjnej jest w tym aspekcie kluczowy.

Burmistrz zwrócił się z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety, dzieki której zostanie oszacowana wielkość emisji gazów cieplarnianych. Informacje z ankiet posłużą do opracowania planu i nie będą udostępniane publicznie. Opracowanie będzie zawierać jedynie zestawienia i wnioski z analizy zebranych informacji.

Druk ankiety można pobrać poniżej bądź w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim.

dla przedsiębiorców
dla mieszkańców

Wypełnioną ankietę proszę zwrócić do Urzędu Miejskiego do dnia 10 października 2015 roku lub przesłać na adres e-mail: [email protected]

Dodatkowo, ankietę można wypełnić on – line pod adresami:

Dla Przedsiębiorców: http://grodziskwlkp-przedsiebiorcy.badanie.net/ 
Dla Mieszkańców: http://grodziskwlkp-mieszkancy.badanie.net/

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
grox
grox
4 lat temu

Burmistrz niech się najpierw zajmie gospodarką trująco emisyjną z kominów w mieście, a potem niech pomyśli o emisji gazów cieplarnianych.

grox
grox
4 lat temu

Burmistrz niech się najpierw zajmie gospodarką trująco emisyjną z kominów w mieście, a potem niech pomyśli o emisji gazów cieplarnianych.

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x