Gimnazjum im. Powstańców Wlkp. w Grodzisku Wlkp. dziewiąte w Polsce.

Gimnazjum im. Powstańców Wlkp. w Grodzisku Wlkp. dziewiąte w Polsce. 1

W dniach 15 – 18 października piłkarze z grodziskiego gimnazjum brali udział w Finale Krajowym Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. – Mistrz każdego województwa w czterech kategoriach ( dziewczynki młodsze, chłopcy młodsi, dziewczynki starsze, chłopcy starsi).

Pierwszego dnia po zakwaterowaniu w hotelu wszystkie drużyny w eskorcie policji zostały przewiezione na halę Torwar, gdzie zawodniczki i zawodnicy brali udział w Piłkarski Quizie Orlika ( nagranie programu telewizyjnego, test wiedzy o piłce nożnej). Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu w swojej kategorii (chłopcy starsi) został zawodnik grodziskiego gimnazjum Bartosz Kossowski. W tym samym czasie trenerzy Bartosz Humerski i Łukasz Kaczmarek brali udział w losowaniu grup. Drużyna z Grodziska znalazła się w grupie A razem z Orlik Milanów, Victoria Mikluszowice, Dwójka Prudnik.

Następnego dnia miały miejsce mecze grupowe. W tych spotkaniach było widać, iż młodzi piłkarze z Grodziska po raz pierwszy grają w turnieju na tak wysokim szczeblu. Stres, brak doświadczenia i szczęścia spowodowało, że niestety zespół z Grodziska Wlkp. zajął 3 miejsce w grupie i walczył o Finał B ( miejsca 9 – 16 )

Przegrał 3-2 z Orlik Milanów, zremisował z Dwójką Prudnik 2 -2 oraz wygrał 5-2 z Viktoria Mikluszowice.

W piątek 17 października odbywały się ćwierćfinały, półfinały, mecze o trzecie miejsca oraz Finał B. W spotkaniu ćwierćfinałowym grodziskie gimnazjum pokonało Gimnazjum Nr 1 Żuromin 4 – 0, w półfinale wygrało z Fc Hajnówka 4 – 1. W samym Finale B chłopaki z Grodziska Wlkp. spotkali się z Gimnazjum Krasocin. Mecz był bardzo zacięty w regulaminowym czasie gry był remis 2 – 2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były serie rzutów karnych, które lepiej wykonywali piłkarze z Grodziska Wlkp. Tym samym wygrali Finał B i zajęli IX miejsce w Polsce, co jest jak na pierwszy występ w Finale Krajowym jest bardzo dobrym wynikiem.

Poza samymi rozgrywkami chłopakom z Grodziska Wlkp. udało się zwiedzić stolicę m.in. Stadion Narodowy, Pałac Kultury czy Stare Miasto.

Skład 9 drużyny w Polsce: Kossowski Bartosz, Bednarek Bartosz, Nowak Marcin, Krzyżostaniak Kacper, Piosik Mikołaj, Hojnowski Kamil, Wilczek Tomasz, Kuleczka Wojciech, Wlekły Oskar, Wysocki Jakub.

Opiekunowie zespołu: Humerski Bartosz, Kaczmarek Łukasz