GAZ-SYSTEM na VII Festiwalu Zawodów w Grodzisku Wielkopolskim

Zespół Szkół Technicznych m.in. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim znowu gościł Festiwal Zawodów. Wśród przedstawiających uczniom swoją ofertę przyszłych pracodawców znalazł się również GAZ-SYSTEM.

Coroczny Festiwal Zawodów organizowany jest z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych i średnich. Tym pierwszym umożliwia poznanie systemu kształcenia w Zespole Szkół Technicznych i ułatwia wybór ścieżki kształcenia zawodowego. Natomiast wychowankom Technikum i Liceum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia pozwala zapoznać się z ofertą pracodawców oraz charakterystyką prezentowanych zawodów.

W części edukacyjnej Festiwalu uczniowie mogli na stoisku GAZ-SYSTEMU obejrzeć modele stacji gazowej i sterownika PLC oraz poznać zasady pracy gazomierza turbinowego, panelu HMI i przelicznika MacBATII. Pracownicy spółki zachęcali uczniów do wyboru zawodu m.in. gazownika czy mechatronika.

GAZ-SYSTEM stale współpracuje z 5 szkołami branżowymi w 4 miastach. Organizuje zajęcia edukacyjne, wycieczki na obiekty spółki i praktyki zawodowe. Najlepsi uczniowie klas patronackich mają szanse na nagrody specjalne fundowane przez GAZ-SYSTEM.

Informacja prasowa

Zobacz więcej na ten temat

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.