Gala z okazji 20 lecia Powiatu Grodziskiego

Gala z okazji 20 lecia Powiatu Grodziskiego 1

            Gala z okazji 20 lecia powstania powiatu grodziskiego, zgromadziła licznie w hali sportowej samorządowców z okolicznych gmin i powiatów.

Nie zabrakło przedstawicieli sejmiku wojewódzkiego, posłów, senatorów i organizacji społecznych. Jubileusz świętowali również goście z zaprzyjaźnionych regionów partnerskich z Rosji, Niemiec, Ukrainy.

Wśród zaproszonych byli dawni starostowie Władysław Chwalisz i Stanisław Hadka oraz radni powiatowi wszystkich kadencji.

Jubileuszowe spotkanie zgromadziło pracowników powiatu oraz nauczycieli z jednostek powiatowych, którzy otrzymali pamiątkowe medale. Podziękowaniom, wspomnieniom i życzeniom nie było końca.

           Słowami starosty, Mariusza Zgaińskiego, przypomniano krótko osiągnięcia powiatu, do którego powstania przyczyniło się wsparcie m.in byłej premier Hanny Suchockiej, byłego wojewody Włodzimierza Łęckiego. Nie zapomniano o zdeterminowanych mieszkańcach Grodziska z nieodżałowanym Antoni Spieczyńskim na czele.

Symboliczny moment na powiatowej scenie

            Symboliczne brzmiały słowa podziękowania wieloletniej radnej Mirosławy Szpot, oraz długoletniego starosty Antoniego Kłaka, za uhonorowanie Medalem Zasłużonego dla Powiatu Grodziskiego. Byli samorządowcy, zwracając się do Przewodniczącego Rady, Sebastiana Skrzypczaka oraz starosty, Mariusza Zgaińskiego, przekazali symbolicznie kontynuację i wsparcie dla nowej rady powiatowej. Pożegnali się w ten sposób z działalnością na rzecz grodziskiego samorządu powiatowego. Przy owacji zgromadzonych, wspólnie, wspierając się nawzajem, opuścili miejsce przed audytorium zgromadzonych uczestników gali.

Czterej Liderzy Powiatowej Przedsiębiorczości  

            Jubileusz powstania powiatu był okazją do wręczenia tytułu Lidera Przedsiębiorczości Powiatu Grodziskiego. Kapituła wyróżniła cztery podmioty gospodarcze różnych branż. Grodziska firma Dąbex to europejski lider w produkcji parkietów i podłóg. Firma kontroluje cały proces produkcji, a większość wyrobów eksportuje na cały świat.

           W imieniu Gminnej Spółdzielni SCh w Wielichowie tytuł lidera odebrał prezes Władysław Krzyczyński. Spółdzielnia prężnie rozwija się w oparciu o lokalny rynek i tradycje w wielu dziedzinach przemysłowych i handlu.

             Mianem lidera uhonorowano firmę samochodową Edmunda Bossego z Dębska, za wkład w rozwój lokalnego rynku usług. Gospodarstwo Rolne Mieczysława Matysiaka z Puszczykówca, w gminie Kamieniec, otrzymała powiatowy laur w dowód nowoczesności powiatowego rolnictwa. Pan Mieczysław wraz z małżonką posiada 180 hektarowy areał rolny, specjalizujący się w hodowli bydła mlecznego.

           Wszyscy nagrodzeni przedsiębiorcy działają na rzecz lokalnego rozwoju i nowoczesnego powiatu, zaznaczyła kapituła wyróżnienia.

            Wkrótce na łamach PGO24 ukaże się wywiad z regionalistą D. Matuszewskim, autorem książek o historii powiatu grodziskiego.

A2M

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Małgorzata Maj
Małgorzata Maj
1 rok temu

Po co i komu potrzebny ten słaby powiat?
Miało być i jest mniej powiatów po ich przywróceniu. A tu taki słabiutki, sztuczny twór powstał aby zaspokoić wybujałe ambicje grodziskich notabli

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x