Fundacja Dziecięca Fantazja spełniła marzenia Damiana

20 marca spełniło się marzenie 10-letniego Damiana z miejscowości Dalekie (gm. Granowo, pow. grodziski). Chłopiec stoczył walkę z ostrą białaczką limfoblastyczną.

W trakcie hospitalizacji przeszedł jeszcze dwie inne poważne choroby: toksoplazmozę oraz grypę AH1N1.

10-latek najgorsze ma już za sobą, ale ciągle zmaga się z licznymi powikłaniami po bardzo intensywnym leczeniu. Ma ogromne problemy z wątrobą. Z uwagi na niską odporność nadal nie chodzi do szkoły. Jest pod stałą opieką poradni onkologicznej i wielu specjalistów.

Damian marzył o tablecie i telewizorze, a jego marzenie spełniło się podczas marcowej Podróży Spełnionych Fantazji, do udziału w której zaprosiliśmy wolontariuszki z Kanady.

Damian od samego rana wyczekiwał naszej wizyty wraz ze swoim starszym bratem, Robertem. Chłopcy przywitali naszą świtę pięknym uśmiechem i zaprosili do pokoju. Damian był nieco onieśmielony ilością osób oraz prezentów jakie przyniosły ze sobą nastolatki, ale po kilku minutach nieśmiałość zupełnie zniknęła.

Chłopiec bardzo starannie i delikatnie odpakowywał prezenty, jedne po drugim, podczas gdy Robert z ciekawością zerkał przez ramię. Damian był zachwycony, wszystko, ale to absolutnie każdy, nawet najdrobniejszy prezent bardzo mu się podobał. Aż w pewnym momencie chłopiec dostał wypieków na twarzy, ponieważ dziewczyny wręczyły mu upragniony telewizor.

Wśród prezentów znalazło się też wiele gier edukacyjnych oraz klocków do układania, a także jego ukochane Dobble. Damian nie mógł wprost uwierzyć, że to wszystko jest tylko dla niego. Jego brat, aż złapał się za głowę. Mama obserwowała całą scenę po cichutku w kącie pokoju i mieliśmy wrażenie, że ze wzruszenia uroniła kilka łez.

Telewizor od razu został podłączony, dzięki sprawnym umiejętnościom wolontariuszek. Tablet musiał zostać naładowany. Po szybkiej instalacji telewizora, Damian wykorzystał okazję, że ma w domu dużą grupę graczy i zaczęliśmy grać w Dobble.

Zanim jednak przeszliśmy do zaciętej rywalizacji, Damian próbował nauczyć dziewczyny nazw przedmiotów po polsku. Kanadyjki łamały sobie język, także co chwilę ktoś wybuchał głośnym śmiechem. Zabawy było co niemiara! Po przynajmniej pięciu seriach gry, mama przyniosła nam przepyszne, świeżo upieczone ciasto, które dodało nam energii na dalszą drogę tego dnia.

Damian jest bardzo samotnym chłopcem, praktycznie nikt go nie odwiedza, dlatego nasza wizyta była bardzo potrzebna. Niezwykle cieszyliśmy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas i mamy nadzieję, że przyniesione prezenty umilą mu czas rekonwalescencji i pozwolą pokonać smutek i poczucie osamotnienia w tych trudnych miesiącach.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym wizyta u Damiana i spełnienie jego marzeń było możliwe:

PointPark Properties Sp. z o.o.

Wypożyczalni samochodów Express Rent a Car

CAT LC Polska Sp. z o.o.

Wydawnictwu Rebel

Raiffeisen Polbank S.A.

Dumel Marcin Domeracki

PITSTOP z Warszawy

EPEE Polska Sp. z o.o.

Bakalland S.A.

Hotelowi Novotel Poznań Centrum

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego. W ciągu 14 lat działalności spełniliśmy ponad sześć tysięcy wyjątkowych marzeń ciężko chorych i umierających dzieci. Nasze działanie jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki ludziom o wielkich sercach i firmom, którym nie jest obojętny los pokrzywdzonych dzieci.

Jeśli chcielibyście Państwo, aby uśmiechy podobne do tego u Damiana, pojawiły się na kolejnych twarzach cierpiących dzieci, prosimy o przekazanie 1% podatku na Fundację Dziecięca Fantazja. Wystarczy wpisać nr KRS 0000168783.

Zapraszamy na stronę www.f-df.pl. Tam zobaczycie czego udało nam się dokonać i jak w inny sposób można nas wesprzeć.

Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie