Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Firma AMGRO uruchomiła Centrum Badawczo-Rozwojowe

Firma AMGRO Zdzisław Gulik uruchomiła 30 listopada Centrum Badawczo-Rozwojowe w Grodzisku Wielkopolskim.

W wybudowanej hali produkcyjno-magazynowej z budynkiem biurowym i laboratorium badawczo-rozwojowym, utworzone zostało Centrum Badawczo-Rozwojowe.

To pierwsze tego typu centrum w Polsce. Przy współpracy z Instytutem Pojazdów Szynowych „TABOR” w Poznaniu będą prowadzone tutaj badania nowych i ulepszonych amortyzatorów hydraulicznych wykorzystywanych w pojazdach szynowych w Polsce i za granicą.

Centrum wyposażone jest w stanowiska komputerowe zaopatrzone w specjalistyczne oprogramowanie oraz urządzenia badawczo-testowe. Wspierają one zaawansowany i rozbudowany park maszynowy umożliwiający przygotowywanie elementów składowych i podzespołów do konstruowanych amortyzatorów hydraulicznych.

Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w firmie AMGRO Zdzisław Gulik zostało dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, działanie: 2.1. Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw.

Wartość projektu to 3 875 115.00 zł., a dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 1 350 000.00 zł.

W uroczystości udział wziął Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński oraz samorządowcy: Henryk Szymański – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i Marcin Brudło – Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, a także Proboszcz Parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku Wielkopolskim ks. Roman Gajewski, przedstawiciele świata nauki, przedsiębiorcy, projektant i generalny wykonawca inwestycji.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim, mapadotacji.gov.pl

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24