Film grodziszczan zyskał uznanie międzynarodowego jury

Film grodziszczan zyskał uznanie międzynarodowego jury 1

Opowiedzenie historii grodziskich Żydów w 5 minut nie należy do łatwego zadania. Udało się to uczniom: Adrianowi Błaszykowi, Danielowi Lorencowi i Filipowi Fórmaniakowi z nauczycielem Sebastianem Tulińskim. Wszyscy z grodziskiego ZST im. E. Kwiatkowskiego.

Ich reportaż walczył w konkursie CENTROPA – międzynarodowej organizacji wspierającej edukację o historii Żydów.

Film grodziszczan zyskał uznanie międzynarodowego jury 2 Film grodziszczan zyskał uznanie międzynarodowego jury 3 Film grodziszczan zyskał uznanie międzynarodowego jury 4 Film grodziszczan zyskał uznanie międzynarodowego jury 5 Film grodziszczan zyskał uznanie międzynarodowego jury 6

Konkurencja była spora, bo filmy nadesłała młodzież z kilku krajów Europy – łącznie w konkursie brało udział prawie 300 osób!

Gala i ogłoszenie wyników odbyło się w piątek 25 maja w Holocaust Memorial Center w Budapeszcie. Ich film zyskał uznanie międzynarodowego jury i grodziszczanie byli o krok od podium, ostatecznie dostając wyróżnienie za film Grodzisk Wielkopolski and Jewish community.

Uczniowie mieli również okazję zwiedzić stolicę Węgier, a w drodze powrotnej do domu także Kraków. Warto przypomnieć, że to już kolejny raz, kiedy uczniowie “różowej” pod opieką historyka Sebastiana Tulińskiego zdobywają nagrody fundacji Centropa – w 2015 roku grodziszczanie zdobyli 1 pierwsze miejsce w konkursie filmowym.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x