Fantazjana –Niekończąca się historia

Fantazjana –Niekończąca się historia 1

 “Więc uwierz w siebie. Bawiąc się, sięgnij gwiazd wiedząc, że to Twe przeznaczenie. Poczuj, że to Twój świat, uwierz w nie!”.

To przesłanie spektaklu teatralnego wyreżyserowanego przez Tomasza Banasika, który odbył się w sobotę, 24 listopada w ramach realizowanego projektu “WYLOGUJ SIĘ!…NA KSIĄŻKĘ”.  Tym razem Grodziska Biblioteka Publiczna zaprosiła do bajkowego świata na autorski spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Prym Art pt. FANTAZJANA – Niekończąca się historia.

 Spektakl opowiadał historię chłopca, Bastiana Baltazara Baksa, który po śmierci mamy zamyka się w sobie, ma problemy w szkole i nie potrafi porozumieć się ze swoim tatą. Często więc przenosi się w świat fantazji. Uciekając przed dokuczającymi mu starszymi kolegami chowa się w księgarni. Tam znajduje tajemniczą książkę, dzięki której przeżywa najwspanialszą przygodę w swoim życiu. Nie jest to bowiem zwykła książka, ale pełna magii brama do innego świata. Otwierając ją, Bastian przenosi się w krainę Fantazjany, której grozi zagłada…Dzięki talizmanowi otrzymanemu od Dziecięcej Królowej przemierza fantastyczna krainę przeżywając rozmaite przygody z napotkanymi tam baśniowymi postaciami. Okazuje  się, że jest jedyną osobą, która może uratować świat fantazji…  Wspaniałe kostiumy, gra aktorów, oprawa muzyczna i scenografia pozostawiła wśród widzów niezapomniane przeżycia.

     Agencja Artystyczna PRYM ART od ponad 10 lat realizuje szereg przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych. Jest producentem spektakli teatralnych, programów interaktywnych, warsztatów dla dzieci oraz dużych projektów muzycznych realizowanych przez kadrę reżyserów, scenografów i kompozytorów. Wieloletnia współpraca z plejadą gwiazd, muzyków, wokalistów i aktorów pozwala zapewnić odbiorcom niezapomniane artystyczne przeżycia. Przed grodziską publicznością wystąpili: Agnieszka Wajs, Amadeusz Smuła, Piotr Myszori Dawid Pilszek.

     Projekt WYLOGUJ SIĘ!… NA KSIĄŻKĘ” dofinansowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i odbywa się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x