Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Ewa Kopacz i Killion Munyama. O czym mówili w Grodzisku?

Premier w rządzie PO-PSL, a obecnie wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Ewa Kopacz, zachęcała w Grodzisku do oddania głosu w wyborach parlamentarnych na posła Killiona Munyamę z Koalicji Obywatelskiej.

Mało, że jest przyzwoitym człowiekiem, to jest świetnie pracującym parlamentarzystą. Dla niego sprawy ludzi, których reprezentuje są dużo ważniejsze niż jego sprawy – mówiła Ewa Kopacz o pośle Killionie Munyama.

Wśród problemów poruszanych podczas konferencji prasowej znalazły się m. in. te dotyczące służby zdrowia. Ewa Kopacz zapewniała, że w Parlamencie Europejskim będzie walczyła o wyrównywanie polskich standardów leczenia z europejskimi.

Dzisiaj do polskich pacjentów chorych na raka nie trafia blisko 90 preparatów najnowszej generacji, którymi leczeni są pacjenci w innych regionach Europy – powiedziała Ewa Kopacz. Mówiła też o potrzebie lepszego sprzętu i zwiększenia środków na profilaktykę i diagnostykę. Pomóc w tym mają środki europejskie.

Odnosząc się do sytuacji lokalnych szpitali powiatowych Ewa Kopacz powiedziała:

Odkąd rządzi ta opcja, która rządzi szpitale powiatowe po raz pierwszy w historii są tak rekordowo zadłużone. Wiem, że jest to zarówno szpital tu, jak i w Nowym Tomyślu i Wolsztynie, i wiem że te szpitale borykają się z niedoborami finansowymi, ale co zadziwiające – pieniądze z roku na rok są coraz większe. Ostatnio ponad 80 mld zł Polacy odłożyli do NFZ, kolejki są coraz dłuższe, a szpitale się zadłużają, więc to nie jest kwestia tylko i wyłącznie pieniędzy. To jest kwestia organizacji ochrony zdrowia, z którą obecnie rządzący sobie nie radzą.

Oceniając szanse połączenia trzech szpitali: w Nowym Tomyślu, Grodzisku i Wolsztynie Ewa Kopacz określiła je jako “żadne”. Skąd taka ocena? O tym w materiale filmowym.

2019-09-29

Wybrane dla Ciebie