Półtorametrowy okaz węża w podgrodziskiej wsi [video]

Około 1,5 metrowej długości zaskroniec nocował pod jednym z budynków we wsi Snowidowo. Zwierzę takich rozmiarów jest bardzo rzadko spotykane. Jeszcze takiego dużego okazu nie widziałem… – mówi pan... Czytaj dalej »

Wodą z przydomowego basenu można podlewać zieleń

Woda basenowa świetnie nadaje się do podlewania przydomowej roślinności, przypomina grodziski ratusz i zachęca, aby teraz, gdy kończymy sezon przydomowych basenów, mieć to na uwadze. Pamiętaj, woda w basenie... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Grodzisk Wlkp.: gmina zamontowała 9 ogrodów deszczowych

Lokalne firmy, na zlecenie Gminy Grodzisk Wielkopolski, wykonały 9 ogrodów deszczowych na terenie szkolnych i przedszkolnych placówek oświatowych. To element edukacji ekologicznej.  Realizowany jest w formie projektu pt. Cztery... Czytaj dalej »

GPK daje wodę do podlewania terenów zielonych i upraw

Grodziskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. (GPK) przygotowało na terenie zakładu punkt poboru wody po oczyszczeniu ścieków. Woda nadaje się do podlewania terenów zielonych i upraw. Wszystkich chętnych zapraszamy... Czytaj dalej »

Lasy zagrożone pożarami

W związku z epidemią koronawirusa, do niedawna obowiązywał na terenie całego kraju zakaz wstępu do lasu. Od ubiegłego poniedziałku został on zniesiony. Ostatnio pojawiły się w mediach informacje, że... Czytaj dalej »

Światowy Dzień Ziemi. Każdy z nas może zadbać o środowisko naturalne

Globalne ocieplenie, deficyty wody czy nadmierna produkcja odpadów to wyzwania, których nie można ignorować. Inaczej Ziemia będzie dla kolejnych pokoleń bardzo nieprzyjaznym miejscem do życia. Co istotne, przeciwdziałać negatywnym... Czytaj dalej »

Aktywnie przeciwdziałają suszy

Wzorowo na apel zmniejszenia efektów suszy oraz zapewnienia pożytku dla owadów zapylających, odpowiedzieli rolnicy z miejscowości Snowidowo, Ptaszkowo oraz Grąblewo w gminie Grodzisk Wielkopolski. -informuje Gmina Grodzisk Wielkopolski Na... Czytaj dalej »

W cieniu pandemii grozi nam susza

– Może nas czekać to, co w zeszłym roku. Należy więc oszczędzać wodę! – wzywa Andrzej Cichos, prezes Grodziskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego – pytany o zasoby wodne i kolejną nienaturalnie... Czytaj dalej »

Grodzisk Wlkp.- mają narzędzia i nie boją się ich używać

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim korzystają z narzędzi do sprawdzania jakości opału i składu zawartości popiołu z palenisk pieców. Prowadzą także kontrole kotłowni w celu sprawdzenia czym mieszkańcy... Czytaj dalej »

Trujące powietrze znów nad Grodziskiem

Trujące powietrze znów pojawiło się nad naszym miastem – alarmuje grodziski Urząd Miejski na stronie internetowej. 2 stycznia 2020 r., o godz. 20.00, czujnik jakości powietrza zamontowany na terenie... Czytaj dalej »