Świadome rodzicielstwo

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wlkp. od kilu lat prowadzi warsztaty psychoedukacyjne w szkołach funkcjonujących na terenie powiatu grodziskiego. Celem podejmowanych działań jest zmniejszenie problemów związanych z przemocą... Czytaj dalej »

Zbliżenia ciał niebieskich nad Grodziskiem Wielkopolskim

Dziś w nocy Wenus bardzo zbliży się do Księżyca. Co na to wojowniczy Mars? Ostatnie letnie noce nieboskłon nad nami bezustannie patroluje wojowniczy Mars. Planetę można bez problemu dostrzec... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Szczęśliwego nowego roku nauczyciele!

            A więc stało się! Uczniowie i nauczyciele wrócili do szkoły w cieniu koronawirusa. Jak będzie wyglądać nauka? Czas pokaże. Na razie rok szkolny rozpoczął się na raty. Powrotem... Czytaj dalej »

“Trenuj i graj z głową”

UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp. prowadzi w sierpniu i wrześniu korzystne dla zdrowia i profilaktyki warsztaty szkoleniowo-informacyjne pod hasłem “Trenuj i graj z głową”. W okresie przygotowawczym do nowego sezonu... Czytaj dalej »

Matematyka święci triumfy!

mFundacja rozstrzygnęła siódmą edycję swojego flagowego programu grantowego – mPotęgi. W tym roku granty na kreatywne uczenie matematyki otrzymały 152 projekty z całej Polski. Wśród świętujących sukces znalazła się... Czytaj dalej »

LO Grodzisk Wlkp: Zakończenie roku szkolnego 2019 / 2020

26 czerwca 2020 r. zakończyły się zajęcia w roku szkolnym 2019/2020. W związku z epidemią koronawirusa nie odbył się tradycyjny, uroczysty apel podsumowujący rok szkolny. Uczniowie klas I i... Czytaj dalej »

Pożegnanie Absolwentów grodziskiego „Słowaka” 2020

W środę –  25 czerwca 2020 roku odbyło się, w obowiązującym reżimie sanitarnym, pożegnanie absolwentów  2020. Absolwenci odebrali swoje świadectwa  i wyróżnienia za sumienną trzyletnią pracę. W uroczystości uczestniczyli... Czytaj dalej »

Minister: “chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie

“Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie... Czytaj dalej »

MEN: Egzamin ósmoklasisty 2020

Prawie 348 tys. uczniów klas 8 szkół podstawowych przystąpiło dziś, 16 czerwca do egzaminu z języka polskiego. To pierwszy z zaplanowanych egzaminów ósmoklasisty. W kolejnych dniach uczniowie będą zdawali... Czytaj dalej »

Ekipa z “różowej”nie próżnuje w czasie pandemii [video]

Uczniowie grodziskiego ZST im. E. Kwiatkowskiego nie próżnują w czasie pandemii. Mimo ograniczeń Weronika Skubel i Jakub Bendowski z opiekunem nauczycielem historii Sebastianem Tulińskim postanowili wziąć udział w konkursie... Czytaj dalej »