Z tylko 65 wykonanych testów Covid -19 w Grodzisku, aż 13 było pozytywnych. Od blisko dwóch tygodni rośnie liczba dziennych zakażeń koronawirusem w powiecie grodziskim. Można powiedzieć, że jesteśmy liderem na tle sąsiednich powiatów.

Były dni, gdy mieliśmy więcej zakażeń niż o wiele większy pow. zielonogórski, albo byliśmy tuż za pow. poznańskim. Dla porównania 19.10 odnotowano 8 przypadków. Tymczasem w pow. nowotomyskim 0 (dzisiaj 1) wolsztyńskim 4 (8), kościańskim 2 (6), powiat zielonogórski – 4 (6). Co istotne, w powiatach tych wykonano o wiele więcej testów, nawet 10 krotnie.

            Takich mocno niekorzystnych statystyk było kilka w ostatnim czasie m.in. 9.10, 14.10, 16.10. Na razie nie ma ofiar śmiertelnych. W powiecie wolsztyńskim zmarły dwie osoby. Rozpędzającą się czwartą falę epidemii wyraźnie widać po kwarantannach w grodziskich szkołach. Co jest przyczyną? Trudno dociekać. Poziom zaszczepienia w powiecie wynosi 53,3%. Oprócz pow. kościańskiego z wynikiem 54% należy do najwyższych (PNT – 51,9, PWL – 48,6%). Gminą o największym poziomie zaszczepionych jest Granowo z 57,2%, najmniejszym Wielichowo 49,9%. Epidemia trwa, tymczasem w marketach i kościołach sporo osób bez maseczek i dystansu. Liczba zakażeń będzie rosła.

A2M

5 4 głosów
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze