Dzień mamy, “Londyn…”, “Prowincja pełna smaków”

Dzień mamy, "Londyn...", "Prowincja pełna smaków" 1

Dzień Mamy

praca grodzisk wlkp

We wtorek 26 maja, z okazji Dnia Matki, grodziska Biblioteki Publicznej zaprosiła mamy maluchów uczestniczących w cotygodniowych zajęciach z cyklu Bajkowe Poranki. Dzieci były bardzo starannie przygotowane. Nauczyły się wierszyka i przy pomocy Pań bibliotekarek przygotowały specjalne upominki. Wszystkie Mamy zasługują na chwilę relaksu przy kawie lub herbacie, na uśmiech swego dziecka i na drobny upominek, zwłaszcza gdy jest on wykonany własnoręcznie. Po życzeniach wręczeniu prezentu i poczęstunku, przyszedł czas na wspólną zabawę. Z mamą zawsze raźniej i nawet najbardziej nieśmiałe dzieci aktywnie w niej uczestniczyli . Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Dziękujemy Mamom, że mimo rozlicznych zajęć znalazły chwilę, by w tym dniu być razem ze swoimi dziećmi.

IMG_2070 IMG_2071 IMG_2080

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Prowincja pełna smaków” Katarzyny Enerlich doskonale wpisała się w klimat majowego spotkania grodziskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się w poniedziałek 25 maja w czytelni grodziskiej Biblioteki Publicznej. Jest to pełna ciepła opowieść o mazurskiej wsi i ludziach tam mieszkających. Ludmiła, bohaterka „Prowincji” pokazuje nam inne Mazury. Nie hałaśliwe pełne turystów kurorty ale spokojną prowincjonalną wieś gdzie życie toczy się swoim trybem. Cała opowieść przeplatana jest lokalnymi przepisami kulinarnymi, które doskonale dopełniają opowiedzianą na kartach książki historię. Działający przy Bibliotece Publicznej Dyskusyjny Klub Książki skupia obecnie 24 członków i jest jednym z największych klubów działających w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki pn. TU CZYTAMY!. Program ten promuje czytelnictwo. DKK stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej, wspólnie tworzą recenzje omawianej pozycji. Dyskusyjne Kluby działają w Wielkopolsce od kwietnia 2007 r.

IMG_0409 IMG_0414

“Londyn – nieznanym szlakiem” – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim

We wtorek 26 maja w czytelni grodziskiej Biblioteki Publicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o… Tym razem gościem Biblioteki był znany podróżnik Andrzej Pasławski. W trakcie dwugodzinnego spotkania autor opowiedział publiczności o swych wędrówkach po Londynie. Wspomnienia wzbogacone były interesującymi zdjęciami wykonanymi podczas podróży. Autor przybliżył dawne ginące już miejsca, niebezpieczne kwartały St. Pancras, stare doki nad Tamizą, nabrzeża Kompanii Wschodnioindyjskiej a także najsłynniejsze uliczki i puby.

Opowiadał o Londynie mało znanym – dzielnicy pakistańskiej, hinduskiej, najstarszych dokach portowych, będących onegdaj sercem Londynu. Pokazał bodaj największe targowisko europejskie – Camden Market oraz miejsca, gdzie XIX wiek i jego klimat sąsiadują ze szklanymi wieżowcami banków i korporacji.

IMG_00051 IMG_000411

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x