Dzieci ze szkoły w Grąblewie uczciły Święto Niepodległości

„…Żeby Polska była Polską”- Akademia artystyczna w Szkole Podstawowej w Grąblewie

Dzieci ze szkoły w Grąblewie uczciły Święto Niepodległości. Dla uczniów klasy IV był to pierwszy występ o tak wzniosłej i poważnej tematyce.

Przygotowania do tej uroczystości trwały 4 tygodnie i wymagały od małych aktorów cierpliwości i dużego zaangażowania. Scenariusz tego ważnego wydarzenia opracowały: wychowawczyni klasy IV Danuta Bartkowiak oraz nauczycielka muzyki Monika Wielgosz.

Oprócz pięknie recytowanych treści uczniowie zadbali o oprawę plastyczną oraz muzyczną. Uczennice Karolina Lemańska oraz Julia Przysło oczarowały głosem zgromadzonych gości, którzy wsłuchując się w ich śpiew przenieśli się z miejsca rzeczywistego do miejsc i czasów odległych.

Z pomocą przyszli również koledzy i koleżanki ze starszych klas, którzy aktywnie wspierali czwartoklasistów. Szczególną uwagę widzów zwróciła praca Adama Bukowiana, harcerza, ucznia kl VI, który na potrzeby uroczystości wykonał powiększony i bardzo szczegółowy model orderu Virtuti Militari. Uroczystość nie miałaby tak wyjątkowego charakteru, gdyby nie zaprezentowany program szkolnego chórku, który wyśpiewanymi melodiami wprowadził publiczność w wyjątkowy nastrój.

Inscenizacja okazała się żywą lekcją historii i jednocześnie wspomnieniem cierpień wielu Polaków, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. To właśnie im uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grąblewie oddali należny hołd- swoją postawą i odświętnym strojem z biało-czerwonym kotylionem na piersi. Słowa wypowiadane z należytą powagą, znicze zapalane pod symbolicznym krzyżem Virtuti Militari oraz warta honorowa harcerzy z naszej szkoły, świadczą o dużym zrozumieniu historii i szacunku do symboli narodowych.

Wymagająca publiczność w skład której wchodzili: dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz koleżanki i koledzy z innych klas, była pod ogromnym wrażeniem i nie ukrywała swojego wzruszenia.

Źródło: SP w Grąblewie

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comments (1)