Dzieci w Kamieńcu usłyszały wiele cennych rad

Dzieci w Kamieńcu usłyszały wiele cennych rad 1

Podczas codziennych zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej grodziskiej komendy pamiętają o najmłodszych dzieciach z którymi realizowany jest program prewencyjno – edukacyjny „Z Pyrkiem Bezpieczniej”. Działania prowadzone przez mundurowych wpisują się w ogólnopolską kampanię społeczną „Bezpieczna Droga z Radami SPONGEBOBA”. W ramach podjętych w tym zakresie działań policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Kamieńcu. Dzieci podczas pogadanki zapoznały się ze specyfiką pracy policjantów, oraz usłyszały wiele cennych rad na temat bezpieczeństwa. Policjanci podkreślali rolę bezpieczeństwa dzieci w trakcie zabaw na przykładach omawiając w jaki sposób należy się bawić aby nikomu nie stała się krzywda, począwszy od zabawy na huśtawce, w piaskownicy czy na zjeżdżalni. Dzieciom przypominano również o bezpieczeństwie w domu, przestrzegano przed zabawą zapałkami, wkładaniu rąk do gniazdek elektrycznych oraz zabawy kurkami od gazu. Informowano o bezwzględnym zakazie wpuszczania do mieszkania osób nieznajomych, podkreślając jak ważnym elementem mającym wpływ na ich bezpieczeństwo jest sprawdzenie kto stoi za drzwiami przez tak zwanego „judasza”.

Spotkani z policjantem było również okazją do omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym rozpoczynając od prawidłowego przejścia przez ulicę poprzez zakładanie elementów odblaskowych, a kończąc na zapinaniu pasów bezpieczeństwa w fotelikach samochodowych. Funkcjonariusz prowadzący podkreślał jak ważnym jest zakładanie elementów odblaskowych na odzież wierzchnią przez dzieci idące wcześnie rano do szkoły.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci, które mogły zapoznać się z podstawowym wyposażeniem policjanta oraz usłyszeć wiele cennych porad w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na zakończenie każdy otrzymał coś dla siebie, dzieci naklejkę SPONGEBOBA, wychowawczynie plakaty.

[good-old-gallery id=”1001″]

Korespondencja Tomasz Górny

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x