Press "Enter" to skip to content

Dyrektor Anna Matysiak o zdalnym nauczaniu

Last updated on 2021-10-21

Kiedy rząd ogłosił ponad rok temu, że z powodu zagrożenia epidemicznego zostaną zawieszone zajęcia w szkołach, na polskim Facebooku wybuchł taki entuzjazm, że serwis padł z przeciążenia. Wyzwania, które przyszły później szybko ostudziły tę radość. Po roku nie trzeba już nikomu wyjaśniać, co oznacza brak stacjonarnego nauczania, bo każdy w mniejszym lub większym stopniu odczuwa tego skutki.

Dyrektor ZST w Grodzisku Wielkopolskim, Anna Matysiak przedstawiła trudne realia zdalnego nauczania. Trwa ono już bardzo długo i młodzież jest znużona tą formą. Nie dość, że brakuje im kontaktów międzyludzkich, brakuje im rozmów, atmosfery szkoły, to jeszcze codziennie dzieje się to samo… Nauczyciele bardzo się starają, żeby te lekcje uatrakcyjnić, żeby aktywność uczniów pobudzić. Pomagają im w tym narzędzia technologiczne.

-Im szybciej wrócimy do szkoły, tym lepiej. Najgorzej by było, gdybyśmy się do tej sytuacji przyzwyczaili, bo to nie jest dobra sytuacja…

-mówi Anna Matysiak, oceniając zdalne nauczanie

Zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi, z której dowiemy się, jak w sytuacji pandemii i zdalnego nauczania radzą sobie w Zespole Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim.

2021-04-15

5 2 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze