Dożynki powiatowo – gminne w Kamieńcu

Dożynki powiatowo – gminne w Kamieńcu odbyły się zgodnie z planem. Prezentujemy galerię zdjęć z niedzielnego korowodu dożynkowego.

Sprawozdanie ze strony Powiatu Grodziskiego:

W niedzielę 21 sierpnia 2016 w Kamieńcu odbyły się Dożynki Powiatowo – Gminne. Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się od Mszy Świętej Dziękczynnej za tegoroczne plony odprawionej przez proboszcza ks. Krzysztofa Rozmiarka w kościele pw. Św. Wawrzyńca.

Po mszy nastąpił wymarsz korowodu dożynkowego do Chaty Biesiadnej.

Zebranych gości powitali gospodarze uroczystości: Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński oraz Wójt Gminy Kamieniec Piotr Halasz, którzy złożyli podziękowania rolnikom za trud ich pracy oraz zaprosili wszystkich na część obrzędową z udziałem zespołu śpiewaczy „Zgoda” i kapeli „Malinczoki”. Starosta Grodziski zwrócił się w szczególności do rolników i ich rodzin  ze słowami podziękowania za trud w codziennej pracy na roli.

Zgodnie z tradycją wieniec dożynkowy został przekazany Przewodniczącej Rady Powiatu Grodziskiego Dorocie Jaśkowiak oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Kamieniec Romanowi Bosemu.

Starościna Dożynek Renata Matysiak wraz z Starostą Dożynek Jarosławem Fornalikiem złożyli tradycyjny bochen chleba wypieczony z tegorocznej mąki na ręce Starosty Grodziskiego i Wójta Gminy Kamieniec, po czym Burmistrzowie i Wójtowie gmin Powiatu Grodziskiego otrzymali cząstkę chleba, którym podzielili się z  uczestnikami uroczystości.

Na Powiatowo – Gminne dożynki przybyło wielu mieszkańców Powiatu Grodziskiego oraz wielu gości honorowych wśród których byli Posłowie na Sejm RP Killion Munzele Munyama oraz Krzysztof Łapiński, Senator RP Jan Filip Libicki, były Poseł Stanisław Kalemba, Starostowie Grodziscy Mariusz Zgaiński, Antoni Kłak oraz Sławomir Górny, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska, Zastępca Burmistrza Rakoniewic Arkadiusz Pawłowski, Wójt Gminy Kamieniec Piotr Halasz, Wójt Gminy Granowo Zbigniew Kaczmarek oraz samorządowcy gmin wchodzących w skład Powiatu Grodziskiego, przedstawiciele firm i instytucji związanych z rolnictwem, a przede wszystkim sołtysi z terenu powiatu. Zaproszenie na Dożynki przyjęła także delegacja zaprzyjaźnionego Szczołkowskiego Municypalnego Rejonu w Rosji. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślili, że Dożynki są kontynuacją i podtrzymywaniem wspaniałej polskiej tradycji oraz dziękczynieniem za plony.

Podczas części artystycznej o dobry humor uczestników zadbał „Kabaret Kopydłów” podczas tzw. „Spotkania z Balladą”. Na scenie zaprezentowała się także kapela „Piaskowianie”, zespół „SAMI” oraz „RAPID”, który odbył swój premierowy koncert.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24