Incydent na meczu A klasy w Granowie

W 7. kolejce A – klasy Inter Zdrój zremisował w Granowie z miejscowym Orłem 4:4 (3:3). Bramki dla Interu zdobywali: M. Rogoziński (asysta Filip Banach), Piotr Brudło x2 (asysta Igor Mendel i z rzutu karnego) i Filip Banach (asysta Piotr Brudło).

Relacja z tego spotkania

Sportową rywalizację przyćmił jednak incydent, o którym donoszą kibice Interu Zdrój. W relacji na stronie internetowej czytamy, że “zarówno kibice z Granowa jak i sztab szkoleniowy Orła Granowo zachowywali się w sposób skandaliczny. Dość powiedzieć, że jeden z członków sztabu szkoleniowego chciał sam wymierzyć “sprawiedliwość” sędziemu, który chwilę wcześniej podyktował pierwszy rzut karny dla Interu.

Sytuacja wyglądała podobnie po podyktowaniu drugiego rzutu karnego dla ekipy ze Zdroju, przy czym do krewkiego członka sztabu szkoleniowego dołączyli niektórzy kibice. Nie może umknąć uwadze także to, że w pewnym momencie na boisku znalazła się pusta butelka po piwie.

Po ostatnim gwizdku sędziego, zarówno ten ostatni jak i pomagający mu na liniach sędziowie boczni, znaleźli się w opałach. Doszło nawet do tego, że sędzia główny poprosił o pomoc jednego z naszych obrońców. Ostatecznie sędziowie dotarli do szatni. Nie wiemy jednak jak wyglądało opuszczenie samego obiektu przez trójkę sędziowską, bowiem przy bramie wyjściowej zebrali się “kibice” Orła, których intencje nie były specjalnie ukrywane.

Trener Interu opuszczając stadion w Granowie usłyszał, znane z polskich trybun, “wyp…aj”, co niech posłuży za podsumowanie całego zajścia.”

DSC_6502

Działacze Interu zawiadomili o sprawie WZPN.

Także zarząd drużyny Orzeł Granowo zebrał się zaraz po meczu i wystosował do WZPN pismo o objętości 2,5 stron A4, w którym porusza jego zdaniem skandaliczną pracę sędziego głównego.

“My jako klub umiemy przegrywać” – powiedział prezes Orła Granowo. Na potwierdzenie tych słów przywołuje dwa poprzednie mecze zespołu – także zakończone porażką, podczas których obeszło się bez incydentów z tego powodu.

Fot. Inter Zdrój

Wybrane dla Ciebie