Dość zabawy w chowanego w Grodzisku

Dość zabawy w chowanego w Grodzisku 1

Dokładnie o godzinie 21.00 przed kościołem na placu Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku zabłysły symboliczne świece.

Akcja ma mieć wymiar symboliczny, że tutaj w Grodzisku są ludzie, którym nie podoba się   podejście kościoła do problemu pedofili; ukrywania sprawców, niezauważaniu ofiar… – powiedzieli organizatorzy akcji „Dość zabawy w chowanego”.

            Wydarzenie to odpowiedź środowisk lewicowych na drugi dokument braci Sekielskich traktujących o pedofili w kościele pt. Zabawa w chowanego. Nowy reportaż obnaża mechanizm ochrony sprawców przez hierarchów kościelnych.

Ludzie naprawdę wierzący są przerażeni postępowaniem księży, biskupów. Jak to ma być, uczą nas w kazaniach moralności, miłości do bliźniego, jak mamy żyć, a tutaj okazuje się, że dzieją się takie straszne rzeczy. Sprawcy mogą liczyć na ochronę, przenoszenie z parafii na parafię, gdy czynią zło i łamią życie młodym ludziom. Ryba psuje się od głowy. Postępowanie biskupów wpływa na postępowanie księży – oceniła sprawę parafianka, która z troski o kościół „nie ma na razie siły obejrzeć drugiej części dokumentu”. Jednak problem jest jej znany m. in. z nauk zatroskanych księży, którzy publikują w mediach społecznościowych.

            W dokumencie braci Sekielskich w podobnym duchu, ale jeszcze bardziej radykalnie  wypowiada się katolicki publicysta Tomasz Terlikowski i ks. Isakiewicz Zaleski.

            W ciągu 24 godzin Zabawa w Chowanego zaliczyła 2,5 miliona odsłon na platformie YT.

            Dokładnie rok temu w Grodzisku szerokim echem odbiła się sprawa ks. Jerzego P., byłego proboszcza parafii farnej oskarżanego przez byłego ministranta o molestowanie. Według nieoficjalnych informacji jego sprawa „jest w toku” kościelnym i prokuratury w Nowym Tomyślu, a duchowny zatrudniony jest w diecezjalnym archiwum.

A2M

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Andrzej Mańkowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Isa
Isa
4 miesięcy temu

Dzisiaj 100 lat obchodziłby papież Jan Paweł II. Święty, który ja wszystko wskazuje ukrywał lub nie chciał widzieć problemu ukrywania pedofilli pośród księży. Dzięki za takich świętych. Brr. Coście złego uczynili maluczkim mnie żeście uczynili. Zastanawiam się święty w niebie tłumaczy się dzisiaj przed Bogiem?

Renoir
Renoir
4 miesięcy temu
Reply to  Isa

Podejmijmy zatem dyskusje od kluczowej tezy, czyli :jak wszystko wskazuje ukrywał lub nie chciał widzieć problemu pedofilii wśród księży”. Jakie masz argumenty na potwierdzenie tej tezy?

Seriol
Seriol
4 miesięcy temu
Reply to  Renoir

Święty, ale źli kardynałowie. 🙂

Renoir
Renoir
4 miesięcy temu
Reply to  Seriol

Wokół sami święci. Przecedzają komara, a połykają wielbłąda.

Seriol
Seriol
4 miesięcy temu

Jak dla mnie znicze powinni palić po kościołem św. Jadwigi.

bird
bird
3 miesięcy temu

Moze bracia Siekielscy specjaliści od kościoła i księży zajęli sie tez molestowaniem dzieci przez celebrytów dziennikarzy nauczycieli! Jakos dziwnie nikt sie tym nie zajmuje! Bo po co ? To nie przyczynia sie do walki z koscolem to nie jest tez po myśli środowiska LGTB!

ksiondz latkowski
ksiondz latkowski
3 miesięcy temu
Reply to  bird

Czyli twierdzisz, że celebrytów i nauczycieli przenoszą na inną parafię, sorry estradę i szkoły więc Sekielscy muszą się tym zająć. A Krystek z propagandy Latkowskiego zdaje się chyba siedzi? Czy został przeniesiony do innego klubu? Ciekawa twoja logika i lgbt. Znaczy się chodzisz do kościoła a ksiądz proboszcz pedofil, czyli jesteś pedofilem. Na pewno Sekielscy się tym zajmą. I jeszcze LGBT, coś dużo homosi jest w kościele, a czy pan ich czasem nie powołał? Śledztwo dla Siekielskich, dlaczego tak wielu LGBT czuje powołanie? Mam teorię na ten temat.

g05c
g05c
3 miesięcy temu
Reply to  bird

Kościół, religia, rodzina, bohaterowie, Polska, patrioci, historia są to terminy ważne i wywołujące emocje. Może właśnie dlatego zostały zawłaszczone przez politykę. Tłucze się ludziom do głów na okrągło te słowa bez pogłębionej refleksji, a póżniej wystarczy powiedzieć, że ktoś jest antypolski albo atakuje kościół i już uruchamiają się bezrefleksyjne automatyzmy bazujące na dwóch najsilniejszych emocjach – strachu i złości. Ktoś kto sobie przypina biało-czerwone barwy nie staje się z automatu patriotą. Oceniam zachowania konkretnych osób, a nie wrzucam tego czy owego do któregoś ze stworzonych na potrzeby propagandy zbiorów “skompromitowanych”. W zależności od potrzeb propagandy są to zbiory: komunistów, lewaków, LGBT, zdradzieckich mord, elementów animalnych (tutaj dochodzi dehumanizacja) itd. Piętnowanie postępowania kościoła z przypadkami pedofilii nie jest walką z kościołem, tylko walką o kościół.

serka
serka
3 miesięcy temu

bird (ptaszek) i wszystko jasne.

9
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x