Domowa kataliza

18 listopada 2015 roku grupa uczniów z grodziskiego Słowaka, reprezentując Klasę Akademicką, wzięła udział w Akademii Projektów Chemicznych w ramach współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu A. Mickiewicza.

Impreza ta już po raz piąty odbyła się w VIII LO w Poznaniu. Tematem przewodnim tegorocznej akademii była „Domowa kataliza”.

17 uczniów z 11 liceów przedstawiło swoje sprawozdania, które oceniało jury w składzie: prof. dr hab. Lechosław Łomozik, prof. dr hab. Anna Gąsowska i prof. dr hab. Krystyna Nowińska.

Po ogłoszeniu wyników wszyscy wysłuchali bardzo ciekawego wykładu Pana prof. dr hab. Piotra Kirszensztejna: „Katalizatory, jako lapis philosophorum współczesnego świata”, który uświadomił nam nie tylko czym jest katalizator i na jakiej zasadzie działa, ale również jak znacząco katalizatory wpływają na nasze życie.

Uczniowie LO im. Juliusza Słowackiego z Grodziska Wlkp., jak i z 15 innych liceów w tym roku byli obserwatorami, natomiast już w przyszłym roku wezmą udział w zmaganiach konkursowych w ramach “VI Akademii Projektów Chemicznych”, której tematem przewodnim będą: “Kleje i spoiwa”.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24