Press "Enter" to skip to content

„Doceń Swoje Produkty Lokalne” – pomysł na drób w Wielkanocnej odsłonie

W dniu 22 marca 2017 r. w Restauracji „Leśna” w Karpicku odbyła się X edycja konkursu na „Najlepszego ucznia w zawodzie kucharz”.

Do konkursu przystąpiły cztery szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie, uczniowie OSZ Dahme-Spreewald w Niemczech oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim.

Celem konkursu była aktywizacja młodzieży do doskonalenia zawodowego, propagowanie tradycji kulinarnych, poszerzenie horyzontów i praktycznego przygotowania uczniów do zawodu. Tematem tegorocznych zmagań było hasło: „Doceń Swoje Produkty Lokalne – pomysł na drób w Wielkanocnej odsłonie. Uczniowie szkół wykonywali po cztery porcje potraw według własnego uznania. Wymogiem było jednak to, aby w potrawie znalazł się dowolny element mięsa drobiowego lub ptactwa dzikiego z dodatkami i sosem śmietanowym lub maślanym. Ocenie podlegała również dekoracja przygotowanych potraw.

Dania oceniało jury w następującym składzie: Monika Szczepaniak ( właściciel restauracji Leśna w Karpicku), Przemysław Matysik (absolwent Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie w zawodzie kucharz, kilkukrotny laureat ogólnopolskiego konkursu dekoracji kulinarnej, szef kuchni jednego z czterogwiazdkowych hoteli w Zielonej Górze), Iwona Łączna (nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP w Karpaczu), Małgorzata Sroka (nauczyciel ZSP w Grodzisku Wlkp.), Claus Pelz (nauczyciel przedmiotów zawodowych w OSZ Dahme-Spreewald).

Przyznano następujące miejsca i wyłoniono laureatów:

Grupa starsza:
– miejsce I Michał Chwirot ZSP Grodzisk Wielkopolski – opiekun Małgorzata Sroka
– miejsce II Weronika Rogozińska ZSZ Wolsztyn – Iwona Nowak
– miejsce III Scott Koberger- OSZ Dahme- Spreewald – opiekun Claus Pelz

Grupa młodsza:
– miejsce I Sandra Daszkiewicz ZSP w Karpaczu – opiekun Iwona Łączna
– miejsce II Oliwia Merda ZSZ Wolsztyn – opiekun Iwona Nowak
– miejsce III Jagoda Skrzypczak ZSZ Wolsztyn – opiekun Iwona Nowak

Korespondencja: ZSP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze