Dlaczego nie ma połączeń z gminy Kamieniec do Kościana

Dlaczego nie ma połączeń z gminy Kamieniec do Kościana 1

Dlaczego nie ma połączeń z gminy Kamieniec do Kościana, zastanawia się jedna z użytkowniczek Facebooka.

I adresuje to pytanie do lokalnych władz.

Czy nasze dzieci nie zasługują na to aby zapewnić im transport publiczny? Do Grodziska – proszę bardzo, ale do Kościana NIC. Z rocznika mojego syna 6 dzieci musi “kombinować jak koń pod górę” aby docierać do swoich wymarzonych szkół w Kościanie.

-pisze internautka

Czy władze powiatu grodziskiego są tutaj odpowiednim adresatem pytania?

Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym mówi co prawda o tym, że powiat jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej albo sieci komunikacyjnej, w powiatowych przewozach pasażerskich, ale określa te przewozy jako wykonywane w granicach administracyjnych co najmniej dwóch gmin i niewykraczające poza granice jednego powiatu. (http://infotram.pl/kto-organizuje-komunikacje-publiczna-w-powiatach-_more_58863.html)

W tym wypadku przewóz przekraczałby granice powiatu, poza tym decyduje kryterium rynkowe. Gdyby był odpowiedni popyt, znalazłby się zapewne przewoźnik chcący to wykorzystać. Niestety także linia kolejowa Grodzisk-Kościan jest od dawna nieczynna, ale to zupełnie inna historia.

W opisanej sytuacji bardziej zainteresowany stworzeniem takiego połączenia mógłby okazać się powiat kościański i gmina Kościan, które zarządzają szkołami na swoim terenie, a co za tym idzie zainteresowane są zwiększaniem liczby uczniów.

Źródło: Facebook

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x