Delegaci z Ukrainy zapoznają się z polskim dorobkiem przekształceń ustrojowych

W czwartek, 3 marca powiat grodziski odwiedziła delegacja liderów reformy samorządowej na Ukrainie w ramach Programu Study Tours to Poland organizowanego we współpracy z Fundacją Solidarności Międzynarodowej oraz Szwajcarsko – Ukraińskiego Programu Wsparcia Decentralizacji DESPRO.

Wizyta ukraińskich urzędników i ekspertów w Polsce trwa od niedzieli 28 lutego i zakończy się w sobotę 5 marca.

W ramach tych krótkoterminowych odwiedzin przedstawiciele samorządów lokalnych, administracji rządowej, a także pracownicy centralnych instytucji państwowych oraz innych grup zawodowych mogą bliżej poznać polski dorobek w zakresie przekształceń ustrojowych, ale również zapoznać się z trudną drogą jaką Polską pokonała dążąc do wstąpienia do Unii Europejskiej.

W naszym powiecie ukraińska delegacja gościła zaledwie dzień, odwiedzając najpierw zabytkowy ratusz w Rostarzewie i poznając samorząd i strukturę gminy.

Drugim celem jaki postawili sobie nasi wschodni sąsiedzi było spotkanie ze starostą grodziskim Mariuszem Zgaińskim, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Wielkopolskim. Omówiono tam zadania, z jakimi na co dzień zmaga się powiat, szczegółowo zapoznano się z budżetem oraz każdą jednostką podległą powiatowi. Był też czas na zadawanie pytań staroście. Naszych gości najbardziej interesowały sposoby pozyskiwania i wydatkowania pieniędzy, pytali również o Radę Powiatu i kontakty biznesowe.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a zakończyło je wspólne zdjęcie przed budynkiem starostwa.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.