Daria Gronostaj otrzymała wyróżnienie w “Słowiańskich Recytacjach”

W piątek 16 listopada uczennice grodziskiego Słowaka: Daria Gronostaj z kl. IIa oraz Kinga Oracz i Karina Szymczak z kl. IIIa – wzięły udział w konkursie recytatorskim Słowiańskie Recytacje.

To organizowany corocznie przez Instytut Filologii Słowiańskiej UAM konkurs dla miłośników poezji (zarówno dla młodzieży ze szkół średnich, jak i studentów). Jego celem jest promocja twórczości narodów słowiańskich. Konkurs wyłania prawdziwe talenty w sztuce recytacji. Konkurencja jest bardzo duża, a wymagania wysokie. Uczestnicy konkursu mogą recytować wybrane przez siebie teksty nie tylko w polskich tłumaczeniach, ale także w oryginale.

Daria Gronostaj, która podjęła się recytacji w języku rosyjskim m. in. fragmentów Eugeniusza Oniegina Aleksandra Puszkina, otrzymała wyróżnienie. Recytację tekstów rosyjskich w oryginale pomogła laureatce przygotować dyrektor Jadwiga Łacheta.

Karina Szymczak recytowała w języku czeskim wiersze naszych południowych sąsiadów, a Kinga Oracz przedstawiła po polsku utwory poetek z Serbii i Bułgarii.

Źródło informacji: LO Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *