Daj sobie czas na przeczytanie i zrozumienie tego co podpisujesz

Daj sobie czas na przeczytanie i zrozumienie tego co podpisujesz 1

Na terenie Powiatu Grodziskiego nasilili swoje działania przedstawiciele firm, którzy oferują zmianę umowy dostawy energii elektrycznej, niejednokrotnie podszywając się pod dotychczasowego dostawcę.

Przedstawiciele tych firm zapewniają, że po podpisaniu umowy rachunki za energię elektryczną będą znacznie niższe.

Działania  tych przedstawicieli  doprowadzają  zazwyczaj do nieświadomego i niezamierzonego zawarcia przez Konsumentów nowych umów i związanych z tym zmian dotychczasowych dostawców prądu .

Przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów należy je  więc przeczytać i upewnić się co do zawartych w nich zapisów i czy jest to w naszym interesie oraz czy na pewno chcemy dokonać takiej zmiany, a także czy jesteśmy pewni, z kim taką umowę podpisujemy. Również udostępnianie naszych danych osobowych czy wysokości rachunków nie jest wskazane z uwagi na to, iż nie wiemy do końca jak zostaną one wykorzystane i przez kogo.

Jednocześnie przy podpisaniu dokumentów powinniśmy od razu otrzymać komplet dokumentów wraz z cennikami, regulaminami i innymi załącznikami, w tym wzorem odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorcy.

Ponadto na żądanie Konsumenta, każda osoba działająca w imieniu przedsiębiorcy może zostać wylegitymowana, co dodatkowo upewni nas z kim rozmawiamy i zawieramy umowę.

 z up. Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Grodzisku Wlkp.

Katarzyna Rabiega – Łakoma

Daj sobie czas na przeczytanie i zrozumienie tego co podpisujesz 2

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x