Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Czym pracodawcy kuszą przyszłych pracowników?

Ponad 60 firm zaprezentowało możliwości zatrudnienia, podczas VI Festiwalu Zawodów w Grodzisku Wielkopolskim. 

14 listopada w grodziskiej hali sportowej odbył się VI Festiwal Zawodów. Organizowane przez Zespół Szkół Technicznych wydarzenie ukierunkowane było na komunikację lokalnych pracodawców z potencjalnymi pracownikami.

Uczniowie z ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu grodziskiego mogli zapoznać się z ofertą kształcenia Zespołu Szkół Technicznych, odpowiadającą potrzebom lokalnego rynku pracy. Pracodawcy chętnie odpowiadali na pytania zainteresowanych. Korzystając z okazji starali się w rozmaity sposób zachęcić młodych ludzi do związania zawodowej przyszłości z ich zakładami. Było całe morze gadżetów, pełno jedzenia, można było nawet skorzystać z usług fryzjerskich i kosmetycznych.

Festiwal zawodów to dobry sposób na zaznajomienie się z ofertą lokalnego rynku pracy.

Przed wejściem do różowej szkoły tańczyły dziewczyny, tworząc pozytywną atmosferę. Uczestnicy festiwalu mogli zapoznać się z zasadami rekrutacji do szkoły. Inicjatywa ta, być może pozwoli jeszcze niezdecydowanym na podjęcie ważnej, życiowej decyzji, jaką jest wybór kierunku kształcenia w szkole ponadpodstawowej.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24