Press "Enter" to skip to content

Czy drewniany garaż to praktyczny wybór?

Produkcja w zaledwie kilka tygodni, realizacja w kilka dni. Budynek z w pełni odnawialnego surowca, odporny na wodę, mrozy i temperaturę. Właśnie tak scharakteryzować można garaże drewniane stawiane przez inwestorów na prywatnych działkach. Na temat budynków z drewna rozmawiamy z Przemysławem Balcewiczem, czyli dyrektorem białostockiej Eko Architektury.

Od wyboru projektu do przykręcenia ostatniej deski

  • Redakcja: Czy mógłby Pan opisać wygląd standardowego garażu drewnianego z oferty?
  • Przemysław Balcewicz: W Eko Architekturze mamy naprawdę duży wybór, jeśli chodzi o garaże drewniane, czy wiaty. Myślę, że standardowymi projektami są budynki mieszczące jeden pojazd, wyposażone dodatkowo w okna, bramę garażową, czy drzwi wejściowe. Średnia powierzchnia takiego garażu to od kilkunastu do ponad 20 m2. Konstrukcja jest w stu procentach drewniana, a więc szkielet, pokrycie ścian, czy brama wykonane są właśnie z tego materiału. Do tego dołączyć trzeba niewidoczne elementy, takie jak izolacja, wszelkie materiały uszczelniające, czy konserwujące drewno. Jeśli chodzi o przybudówkę w postaci wiaty, całkowicie przeszklone bramy garażowe oraz dwuspadowy dach, to są to rzeczy, które również znajdują się w naszych konstrukcjach. Ostateczny wygląd garażu zależy naturalnie od projektu, na jaki zdecyduje się inwestor.
  • Redakcja: Jak budowa garażu wygląda od strony praktycznej? Co leży w gestii inwestora, a czym zajmuje się producent?
  • Przemysław Balcewicz: Po stronie inwestora leży w zasadzie wyłącznie wybranie projektu, a później opłacenie zamówienia. W momencie, gdy wiemy, że transakcja dojdzie do skutku, przystępujemy do wykonania projektu. W ruch idą nasze maszyny CNC, przygotowujemy wszelkie niezbędne elementy konstrukcji garażu, później wysyłamy naszą ekipę montażową do inwestora i przystępujemy do stawiania budynku. Nasze garaże drewniane powstają średnio między 3-7 tygodni, w zależności od wielkości konstrukcji, czy pory roku. Sam montaż trwa od 1 do maksymalnie 3-4 dni. Dbamy więc o wszystko sami, wysiłek inwestora jest tu ograniczany do minimum.

Drewniane garaże są bezpieczne i stosunkowo tanie

  • Redakcja: Co może Pan powiedzieć na temat kwestii bezpieczeństwa garażu z drewna?
  • Przemysław Balcewicz: Można je rozpatrywać na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony mówimy o ochronie wnętrza garażu przed kradzieżą. Przygotowane przez nas ściany i dach nie posiadają szczelin, więc możliwość sprawdzenia zawartości budynku istnieje wyłącznie przez powierzchnie przeszklone. Drzwi i okna zamontowane w garażu mają szyby zespolone o wysokiej klasie trwałości. Dodatkowo klamki w oknach i bramach zabezpieczane są za pomocą zamków na klucz. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w kontekście warunków atmosferycznych, to dba o nie izolacja. Budynek jest w pełni uszczelniony, dach pokryty papą bitumiczną, a fundament pokryty hydroizolacją. Myślę, że to pakiet kompleksowo chroniący majątek znajdujący się wewnątrz garażu. Chodzi zarówno o samochód, czy sprzęt przechowywany w środku budynku.
  • Redakcja: Czy da się z góry przewidzieć ostateczny termin i koszt realizacji projektu?
  • Przemysław Balcewicz: Staramy się podawać taką informację przy każdym projekcie, więc inwestor może sprawdzić, jaki będzie kosz i czas budowy. W przypadku drewnianych garaży koszt waha się w granicach kilkunastu tysięcy, a czas realizacji to kilka tygodni. Przy czym sam montaż gotowych elementów zajmuje nam kilka dni, czasem jeden dzień. Inaczej jest w przypadku projektów indywidualnych, bo te też realizujemy w Eko Architekturze. Na wycenę takiego budynku trzeba chwilę poczekać, jednak jest ona znana przed przystąpieniem do wykonania zlecenia.
  • Redakcja: Dziękujemy, że wziął Pan udział w rozmowie.

Nasze domki drewniane są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
strona: https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons

Artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze