Czuję się trochę jak świadek koronny. Kwarantanna z innej strony.

Czuję się trochę jak świadek koronny. Kwarantanna z innej strony. 1

Czuję się trochę jak świadek koronny… – mówi śmiejąc się do słuchawki pan Zdzisław. Komentuje w ten sposób policyjny dozór i zainteresowanie urzędników. Policja nie tylko kontroluje, ale też opiekuje się, pytając przy wizytach – czy czegoś nie potrzebuję? – nawet 2-3 razy dziennie.

            Mija właśnie 10. dzień izolacji. Bohater tekstu wrócił zza zagranicy i po zgłoszeniu się telefonicznie do grodziskiego „sanepidu” zaczął kwarantannę. Po zmianie przepisów, w trzecim dniu odbywania izolacji, mógłby ją przerwać, ale dla „samego spokoju” sumiennie nadal ją odbywa.

praca grodzisk wlkp

            Ma możliwość kwarantanny nie kontaktując się z najbliższa rodziną, choć w jej najbliższym sąsiedztwie. Jest to duże wsparcie, ale może też ze względu na specyfikę pracy jaką wykonuje, znosi dość dobrze stan osamotnienia. Pytany czy miał jakiś kryzys, odpowiada:

  Nie, nie mam żadnego doła… . Cieszę się, że rodzina jest zdrowa, blisko… –  mówi z nadzieją w głosie.

            W izolowanym pomieszczeniu posiada światłowód, jedyny kontakt ze światem zewnętrznym. Umila sobie czas na oglądaniu i przypominaniu ulubionych programów historycznych. Żona „podrzuca” dobre obiadki – niektórzy nawet mi zazdroszczą – komentuje żartobliwie swój obecny status.

            Kiepsko…, szczególnie w taką pogodę jak dziś. Czuję się tak, jakby cały czas był w trasie… – ocenia z troską całą sytuację żona. Z rozmowy wynika, że stara się być wsparciem na ile to możliwe, żeby izolowany przeszedł kwarantannę najłagodniej.

Nie mogą też liczyć na  wyrozumiałość naszej rozmówczyni osoby, które łamią zasady izolacji.

Rozmowy przeprowadzono telefonicznie. Kwarantanna pana Zdzisława kończy się 2 kwietnia. 

Andrzej M. Mańkowski

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Andrzej Mańkowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x