Cykl spotkań z prawem

Cykl spotkań z prawem 1

W piątek – 27 października 2017r. uczniowie klas humanistycznych i prawniczych z Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Grodzisku Wlkp. wzięli udział w spotkaniu z Prezesem Sądu Rejonowego –  sędzią Emilem Ohde.

Spotkanie zainaugurowało cykl wykładów z prawa karnego, cywilnego i rodzinnego oraz administracyjnego dla licealistów, które będą odbywać się w sądzie w roku szkolnym 2017/ 2018.

Podczas spotkania sędzia E. Ohde zapoznał licealistów z wydziałami sądu rejonowego, zadaniami i pracą tych wydziałów. Zwrócił też uwagę na okazały zabytkowy budynek sądu i interesująco opowiedział o jego historii oraz o historii sali rozpraw, w której odbywało się spotkanie. Podkreślił, że wygląd  i wyposażenie sali nie zmieniło się od początku XX wieku. Na koniec spotkania sędzia odpowiedział na pytania zadane z sali o najczęstsze rodzaje spraw karnych, zasądzanie środków karnych oraz o nawiązkę jako środek karny, wysokość i adresata tej nawiązki.

Mamy nadzieję, że  cykliczne spotkania z prawem pozwolą lepiej zrozumieć przepisy prawne, z którymi jako obywatele spotykamy się na co dzień oraz pomogą w opanowaniu zagadnień dotyczących prawa grupom realizującym na poziomie rozszerzonym przedmiot wiedza o społeczeństwie.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x