Cudzoziemcy też muszą płacić za śmieci

Cudzoziemcy też muszą płacić za śmieci 1

Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim opublikował komunikat w sprawie obowiązku składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku zamieszkiwania cudzoziemców.

Związek Międzygminny “Centrum Zagospodarowania Odpadów – Selekt” oraz Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim przypominają o obowiązku składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w tym cudzoziemcy przebywający czasowo z uwagi na wykonywaną pracę.

W takim przypadku, należy niezwłocznie złożyć stosowną deklarację ujmując w niej wszystkie zamieszkujące osoby, w tym cudzoziemców, od dnia ich zamieszkania na terenie nieruchomości, którą właściciel włada.

Druk deklaracji dostępny jest w Urzędzie Miejskim oraz na stronie internetowej po wejściu na poniższy link.

Link

W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

 

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zmienionej wysokości uiszcza się za miesiąc, w którym nastąpiła zmiana.

 

W przypadku nie dopełnienia obowiązku złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w w/w przypadkach zostanie wszczęte postępowanie podatkowe.

 

Więcej informacji pod nr tel. 614453071

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x