Press "Enter" to skip to content

Chińskie muzea, które warto zwiedzić

Chiny obfitują nie tylko w doskonałą i różnorodną kuchnię oraz niezwykle różnorodny klimat. Na uwagę zasługuje także wiele tamtejszych muzeów. Ich zwiedzanie może być znakomitym urozmaiceniem podróży do Państwa Środka.

Tak jak i w innych krajach niemal na całym globie, na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Muzeum Narodowe. Zlokalizowano je oczywiście w Pekinie. Na muzealną ekspozycję składają się eksponaty z całej długiej historii Chin. Niewątpliwym atutem muzeum z turystycznego punktu widzenia jest to, że nie powinno być większego problemu z jego znalezieniem. To wszystko dzięki temu, że znajduje się nieopodal najsłynniejszego stołecznego skweru, a więc placu Tian’anmen. Powstanie muzeum wiąże się z dziesiątą rocznicą powstania tamtejszej partii komunistycznej. Otwarcie nastąpiło w 1959 roku. Zwiedzający mogą podziwiać ekspozycję podzieloną na dwa obszary. Pierwszy z nich opisuje dzieje kraju do XIX, a druga nastawiona jest na przybliżenie historii chińskiej rewolucji, która najmocniej wpływa na współczesne losy Chin.

Fanom lotnictwa może z kolei przypaść do gustu wizyta właśnie w muzeum poświęconym właśnie temu zagadnieniu. Chociaż nie znajduje się w samym Pekinie, nie jest od niego zbyt oddalony. Historia muzeum jest dokładnie o 30 lat krótsza od muzeum narodowego. Podczas zwiedzania można zobaczyć samoloty chińskie: Shenyang J-5, ale też japońskie, takie jak na przykład Tachikawa Ki-55, czy też brytyjskiego De Havilland Mosquito, czy wreszcie amerykański samolot North American P-51 Mustang. Poza samolotami ekspozycja zawiera również uzbrojenie czy na przykład stacje radiolokacyjne.

Kolejne muzeum nierozerwalnie związane z dziejami dawnych Chin. Wszystko dlatego, że znajduje się ono na obszarze Zakazanego Miasta. Pod tą intrygującą nazwą kryje się najsłynniejszy kompleks pałacowy należący do dwóch dynastii, a więc dynastii Ming oraz Quing. Obecnie zagospodarowano je właśnie na potrzeby Muzeum Pałacowego. Większość zbiorów, którymi dysponuje muzeum, ma ogromną wartość historyczną. Są to na przykład porcelanowe eksponaty z różnych dynastii. Zwiedzenie muzeum stanowi więc doskonałą okazję do poznanie niezwykłej historii tego jednego z największych państw na świecie.

Wybierając się do Chin zapewne będziemy chcieli nie tylko zwiedzać, ale także spróbować tamtejszych specjałów, czy zwyczajnie kupić pamiątkę. W końcu podróż do tego kraju raczej nie zdarza się często. Na te i inne wydatki warto mieć przy sobie zarówno kartę, smartfon jak i gotówkę. Głównie na wypadek, gdyby któraś z metod płatności była niemożliwa. Do wymiany walut, polecamy na przykład kantor online. Jest to bardzo intuicyjne rozwiązanie, Cała transakcja nie powinna zająć więcej niż kilka minut. Gotówka może być dostarczona do domu, ale też wskazanego wcześniej punktu odbioru (sklep sieci Żabka, kiosk Ruchu). Istnieje także możliwość bezpłatnego odbioru osobistego w kantorze.

Artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze